Манчестър Сити мина през деветте кръга на Ада, но оцеля и е новият шампион на Англия! (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Манчестър Сити направи феноменален обрат срещу К.П.Р като домакин, побеждавайки с 3:2 в последния кръг на Висшата лига, което направи момчетата на Роберто Манчини новия шампион на Англия.

Четири минути преди края „гражданите" бяха загубили всякаква надежда за титла. През първото полувреме Сити поведе чрез Сабалета, но Джибрил Сисе изравни в началото на второто след грешка на Лескът. Джоуи Бартън беше изгонен в 55-ата минута за удар с лакът в лицето на Тевес, но и аржентинецът заслужаваше червен картон, но неговите действия останаха незабелязани от съдията. 10 минути по-късно обаче немислимото се случи и К.П.Р поведе след гол с глава на Маки - 1:2.

Синята част на Манчестър беше в траур, но това беше само до 91-ата минута. Тогава, Джеко беше останал непокрит при изпълнение на корнер и с глава изравни - 2:2. 4-ата минута от добавените 5 изтичаше, когато Сити отне топката пред наказателното поле. Коженото кълбо беше насочено към Агуеро, който си нагласи топката и с невероятно хладнокръвие направи резултата 3:2 и хвърли в екстаз феновете на стадиона, които само до преди 3 минути ронеха сълзи за изгубената титла.

В същото време Юнайтед се виждаше шампион, но секунди след като приключи техния мач със Съндърланд с 0:1, но Агуеро разплака „червения" Манчестър. Двата клуба завършиха с равен брой точки, но головата разлика на Сити е по-добра и е новият шампион!

Що се отнася до К.П.Р, то отборът на Марк Хюз остава в елита на английския футбол, въпреки загубата. Болтън водеше с 2:1 при гостуването си на Стоук, но "грънчарите" изравниха и това оставя "рейндърите" в елита. Отборът на Мартин Петров завърши с 36 точки, а Куинс Парк има точка повече.

Още в началото на мача Сити можеше да поведе в срещата, след като Серхио Агуеро пусна хубав пас в наказателното поле към Тевес, но той бе затворен от трима защитници в червено-бял екип и ударът му бе блокиран. В 6-ата минута пък Туре получи удобна топка на границата на пеналта, но ударът му излезе високо в аут.

Възпитаниците на Манчини продължиха да натискат своя съперник, като играчите на лондонския тим дори не успяваха да минат центъра на терена. Единственото по-сериозно положение обаче беше в 16-ата минута, когато Давид Силва от 8 метра стреля право в ръцете на вратаря на гостите.

„Гражданите" по никакъв начин не изпускаха контрола върху топката, като през всичките 45 минути К.П.Р не създадоха нито едно положение. За тях нулевото равенство вършеше чудесна работа, защото в същото време Болтън падаше с 1:0 и рейнджърите оставаха в елита. Сити пък не можеше да материализира пълното си превъзходство, заради добрите действия на гостите в защита.

Всичко това обаче се промени в 39-ата минута. Пабло Сабалета проби по дясното крило и подаде на Силва. Той от своя страна чукна в наказателното поле към Яя Туре, който продължи мигновено топката пред вратаря, където беше отново Сабалета. Той стреля, Кени не се намеси добре, а топката влезе във вратата - 1:0 и Сити отново излезе начело на Висшата лига, след като Юнайтед вече водеше на Съндърланд с 0:1.

Положението на К.П.Р пък се влоши още повече, когато дикторът на стадиона обяви, че Болтън е направил пълен обрат срещу Стоук като гост - 1:2 и отборът на Мартин Петров оставаше в Премиърлийг при този резултат.

Второто полувреме обаче започна ужасяващо за Манчестър Сити. От наглед безопасна ситуация Шон Райт Филипс изсипа топката в полето на „гражданите", където Лескот игра неубедително с глава и топката бе насочена към вратата. Джибрил Сисе я овладя, нагласи си я на десния крак и със силен удар вкара под плонжа на Джо Харт за 1:1 - Сити губеше титлата, а „рейндърите" оставаха в елита.

В 55-ата минута капитанът на гостите Джоуи Бартън направи феноменална глупост. Тевес се озова на тревата, а страничният рефер размаха своя флаг. Оказа се, че Бартън е ударил аржентинеца без топка, а реферът на срещата му показа директен червен картон. В яростта си той ритна зверски Агуеро в коляното, което ще му осигури солидно наказание за началото на следващия сезон. Той дори се опита да се сбие с Марио Балотели, но Мика Ричардс го спря.

В следващите три минути Сити пропуснаха цели три положения. Първо след изпълнение на пряк свободен удар на Тевес топката попадна в Насри и той стреля веднага, но Кени спаси. Минута по-късно Карлитос се озова в чудесна позиция и стреля, но отново вратарят се намеси, а при добавката на Агуеро Кени хвана коженото кълбо точно на голлинията. Гол нямаше, а до края оставаше по-малко от половин час.

Още по-невероятно се случи в 65-ата минута. Тогава Арман Траоре направи страхотен пробив по-лявото крило и центрира страхотно към непокрития Маки, който с глава направи немислимото - 1:2 и титлата вече беше мираж за Сити, а феновете по стадиона избухнаха в плач.

Последваха отчаяни атаки на Сити, като Агуеро и Тевес пропуснаха няколко положения, а Карлитос нацели и левия страничен стълб. Балотели и Джеко се появиха на терена, но „гражданите" не изглеждаха като отбор, който може да обърне този двубой и да завоюва титлата.

В 77-ата минута Сити изпусна и най-чистото си положение, след като Агуеро проби отляво, успя да центрира към Джеко, но неговият удар беше блокиран от защитник на гостите и мина на сантиметри от гредата. Минута по-късно и Балотели опита своя шанс, но и той нямаше успех.

Все пак в края се случи чудото. След изпълнение на корнер Един Джеко беше оставен непокрит в наказателното поле и с глава направи 2:2. Две минути преди края на продължението от 5 минути Серхио Агуеро се превърна в герой за своите, след като отбеляза за 3:2 и направи своя тим шампион на Англия, въпреки че 4 минути преди края титлата беше в Юнайтед.