Манчестър Юнайтед се справи с Нюкасъл в дербито за Купата на Лигата

снимка: Guliver/Getty Images

Манчестър Юнайтед успя да се класира за следващия кръг за Купата на Лигата в Англия, след като в студената вечер на „Олд Трафорд" победи Нюкасъл с 2:1.

Головете за домакините бяха отбелязани от Андерсон в 44-ата минута и Том Клевърли в 58-ата, а Папис Демба Сисе с първото си докосване в срещата реализира почетното попадение за „свраките". Той уцели и греда в самия край на срещата и пропусна да прати срещата в продължения.

Двамата мениджъри предпочетоха да дадат почивка на част от основните си футболисти, но и в двата състава фигурираха футболисти от титулярните състави. За Юнайтед в игра се появиха Уейн Рууни и Дарън Флетчър, който изведе отбора с капитанската лента. Ернандес, Уелбек и Клевърли бяха част от титулярните 11, докато в защита се включиха младежите Вермийл, Кийн, Уутън и Бътнър.

За Нюкасъл на терена бяха Колочини и Тиоте, докато доста от резервите на Алан Пард' получиха шанс за изява, сред които и загубилите доверието на Треньора Обертан и Шола Амеоби.

Първата опасност беше пред вратата на Елиът - Вермийл получи топката на дясното крило и центрира в наказателното поле, където Ернандес намери топката с глава, но не уцели вратата.

Нюкасъл отговори отлично на предизвикателството, след като в 15-ата минута Обертан центрира чудесно към Амеоби на далечната греда. Таранът свали топката към Гослинг, който бе останал непокрит на около 5 метра от вратата, но той стреля изключително неточно.

Най-добрата ситуация пред домакините пък се откри пред Андерсон - в 17-ата минута бразилецът получи топката пред наказателното поле, проби през центъра и остана очи в очи с Елиът, но вратарят успя да избие удара - златна възможност, но равенството се запази. 10 минути по-късно Дани Уелбек направи страхотен пробив отляво, но и неговият изстрел бе париран от вратаря.

В 35-ата минута пък Ернандес премина лесно по дясното крило и пусна към Уелбек пред наказателното поле. Той чукна топката към Рууни, който беше париран. Там притича Ернандес, който изведе Клевърли сам срещу Елиът, но от 4 метра той не уцели вратата - нов фрапантен пропуск.

В крайна сметка Юнайтед разпечата вратата на своя противник - в 44-ата минута Андерсон получи топката между центъра на терена и наказателното поле. Той тръгна да пробива напред, мина покрай трима от Нюкасъл и с топовен удар от 20 метра с левия крак препарира Елиът и реализира красив гол с помощта на страничната греда - 1:0 за 19-кратните шампиони.

Втората част започна с чудесно двойно подаване между Вермийл и Рууни, което изведе белгиеца на крилото. Той центрира чудесно към Ернандес, който от 2 метра с глава не успя да уцели вратата. Нюкасъл отговори в 55-ата минута, когато Вукчич получи топката в наказателното поле, финтира Кийн и стреля към далечния ъгъл, но топката мина покрай лявата греда на Де Хеа.

Том Клевърли пък успя да се реваншира за пропуска си през първото полувреме, след като в 58-ата минута получи пас от Уелбек пред наказателното поле. Халфът веднага стреля технично, а вратарят не успя да се намеси заради слабата видимост - 2:0.

Алан Пардю веднага пусна в игра Шейн Фъргюсън и Папис Демба-Сисе, като това даде мигновен резултат. В 62-ата минута халфът проби отляво и центрира по страхотен начин в малкия пеналт - там беше Сисе, който надскочи Кийн и вкара за 2:1.

Последваха шансове и пред двете врати, но Ернандес нацели гредата, а Сисе не успя да вкара втория си гол в срещата. И двата отбора продължиха да търсят победата, като се редуваха бързи атаки пред двете врати, но резултатът продължаваше да е 2:1 за „червените дяволи".

До края на двубоя Нюкасъл опита да натисне по-масирано, като Сисе можеше да прати мачът в продължения, но ударът му намери горната греда на Де Хеа - с това и по-интересните положения пред двете врати свършиха. Краен резултат - Манчестър Юнайтед-Нюкасъл 2:1 и „червените дяволи" продължават напред.