Интер ограби Киево под дъжда във Верона

Интер постигна третата си победа в Серия А през този сезон, след като под дъжда във Верона победи силния отбор на Киево с 0:2. Това е и трети успех като гост за „нерадзурите", които все още нямат победа на „Джузепе Меаца" през настоящата си кампания.

„Летящите магарета" бяха по-активният отбор, докато Интер разчиташе основно на контраатака и успя да вкара два гола, които се оказаха напълно достатъчни за победата.

Така „нерадзурите" събраха 9 точки, което изкачи тима на Андреа Страмачони до 4-ото място в класирането. Киево пък загуби злощастно втори пореден двубой, след като късметът им изневери и срещу Ювентус в миналия кръг. „Летящите магарета" имат само 3 точки в първите 5 кръга.

Прекрасна ситуация се откри пред домакините в самото начало, след като Пелесиер центрира прекрасно отдясно в наказателното поле, къде Хатемай засече топката с глава в долния десен ъгъл на Ханданович, но вратарят успя да се намеси успешно. Последва ново центриране, но то не доведе до нищо. В 5-ата минута пък Самуел си изпроси жълт картон за грубо нарушение срещу Ригони.

Впоследствие и халфът на Киево получи жълт картон, нарушавайки правилата срещу Снайдер. Иначе домакините продължиха да са по-активни, като Ханданович отново трябваше да показва рефлекса си след удар на Дженаро Сардо, докато до 20-ата минута Интер се отчете само с един неточен удар на Перейра от далеч.

В 21-ата минута пък Сардо изведе Пелесиер сам срещу вратаря с 40-метров пас. Нападателят се измъкна от засадата, но не успя да овладее топката, а Ханданович успя да блокира връхлитащия Де Микеле.

Неприятна новина споходи „нерадзурите", след като в 25-ата минута Снайдер получи контузия на лявото си бедро и се наложи да бъде изваден, като на негово място се появи Касано.

Киево пък отново стигна до опасно положение, като Пелесиер отново остана очи в очи с Ханданович, но отново не успя да се справи и стреля в аут. В 33-ата минута пък дойде и най-добрата ситуация пред Интер - Фреди Гуарин проби по отдясно на вратата и стреля силно, но топката мина встрани.

Противно на показаното до този момент Интер успя да стигне до гол - в 39-ата минута Нагатомо проби отдясно на наказателното поле и центрира в наказателното поле. Там Даниели не се намеси умело и позволи на топката да стигне до Алваро Перейра, който безпроблемно от 3 метра реализира първия гол в срещата - 0:1 за „нерадзурите".

Второто полувреме под дъжда във Верона започна подобно на първото - Киево беше по-активният отбор, но резултатът оставаше непроменен. В 54-ата минута Пелесиер направи чудесен пробив отдясно и подаде към Марко Ригони, който стреля технично по тревата, но отново Ханданович се намеси успешно.

Отново бившият вратар на Удинезе трябваше да се намесва решително, след като Лука Ригони стреля опасно от 19 метра, но стражът успя да избие в корнер топката, която влизаше под горната греда на вратата.

И подобно на първото полувреме, Интер отново стигна до гол от нищото. Гуарин изсипа топка пред наказателното поле на Киево, където резервата Гаргано овладя добре. Той пусна отляво в пеналта, където Касано беше останал непокрит и с прецизен удар с десния крак италианецът реши всичко в срещата - 0:2 за гранда от Милано.

До края на срещата единственото по-сериозно положение беше отново пред Ханданович - Круседо стреля мощно от пряк свободен удар и нацели лявата греда на вратата на Интер. Така Киево не успя да стигне дори до гол, въпреки че имаше доста удобни ситуации за това.