Милан с първа домакинска победа след 2:0 над Каляри

Отборът на Милан победи с 2:0 гостуващия тим на Каляри в среща от петия кръг на Серия А. Това бе първа домакинската победа за „росонерите", които започнаха да се връщат на правия път.

След ужасния старт на сезона Милан вече има две победи в пет мача и изглежда малко по-спокоен. Тази вечер дори „росонерите" отбелязаха и първите си голове пред публиката на „Сан Сиро" този сезон. Двата гола за победата отбеляза младока Стефан Ел Шарави

Алегри заложи на Пацини и Ел Шарави в предни позиции. Дебют за „росонерите" направи Бакари Траоре.  Милан започна по-силно двубоя и тръгна веднага да търси гола. В 7-та минута Ел Шарави направи страхотен пробив, като пое топката още в половината на Милан, премина покрай трима защитници, но не успя да преодолее вратаря.

В 14-та минута Монтоливо с хубав пас по земя намери перфектно Ел Шарави, който простреля вратаря за 1:0. След този гол натискът на Милан продължи, а гостите играеха предимно в собствената си половина.

В 21-та минута Монтоливо стреля много опасно с глава, но вратаря Агаци се справи в последния момент. Каляри отправи първия си удар в 24-та минута, когато Абиати се намеси добре при удар на Рибейро. В следващата атака Пацини имаше шанс за гол, но ударът му мина встрани от вратата. В 42-та минута Милан бе много близо до втори гол в мача. Ел Шарави нацели гредата и след това Астори изпревари Пацини за добавката.

Второто полувреме отборът на Каляри заигра по-добре и започна да притеснява по-често Абиати. В 47-та минута Перико сложи топката на главата на Пиния, който стреля над вратата. След това Наинголан и Пиния си размениха пасове и последния стреля много опасно покрай вратата. Последва удар на Ибарбо спасен от Абиати.

В средата на второто полувреме двубоя се поизнерви и Конти получи директен червен картон за удар с лакът по Пацини. Алегри пусна в игра Амброзини и Робиньо. Именно след подаване на Амброзини, Ел Шарави отбеляза втория си гол в мача, с което сложи точка на спора защото гостите нямаха сили след като останаха с десет човека.