Манчестър Юнайтед с трудна победа срещу Бешикташ в Истанбул

снимка: daylife.com

Шампионът на Англия Манчестър Юнайтед успя да победи много трудно като гост Бешикташ в първа среща от група D на Шампионската лига. "Червените дяволи" надделяха с 1:0 с гол на Пол Скоулс в края на мача. За гостите като резерва влезе Димитър Бербатов.

Двубоят премина при много голяма битка в центъра на терена. Липсваха чистите голови положения, като Манчестър Юнайтед имаха леко преимущество. През втората част в игра влезе капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов, който не впечатли с нещо по-запомнящо се. Той записа 30 минути на терена. Интересен момент в срещата беше смяната на Уейн Рууни, който изрази доста крайно неодобрението си от излизането си.

В 77-ата минута домакините от Бешикташ допуснаха сериозна грешка в защитата си, при която Пол Скоулс успя да реализира с глава, след като беше оставен непокрит в наказателното поле на турците.