Реал Мадрид започна с категоричното 5:2 срещу Цюрих

Реал Мадрид стартира с категорична победа с 5:2 като гост на Цюрих срещите си от група C на Шампионската лига. С два гола от преки свободни удари се отчете Кристиано Роналдо. „Белия балет" натрупа преднина от три гола на полувремето, но след това допусна две бързи попадения за да оформи крайният резултат в края на мача.

В 27-та минута рекордната покупка на Реал Кристиано Роналдо откри резултата след добро изпълнение на пряк свободен удар. В 34-та минута Раул отбеляза за 2:0 след подаване на Гонзало Игуайн. Това бе 66-ти гол за капитанът на Реал Мадрид в евротурнирите. В даденото от съдията продължение на първото полувреме Раул изведе добре Игуайн, който се освободи от капитана на домакините Хану Тининен и аржентинеца направи резултата 3:0.

Второто полувреме започна спокойно, но домакините успяха да се върнат в мача само за две минути. Първо Алфонс бе фаулиран в наказателното поле от Касияс и Маргаирас бе точен от бялата точка. В следващата атака швейцарците получиха правото да изпълнят корнер и Аегертер намали на 2:3.

Целият стадион очакваше невероятен обрат или поне изравняване от страна на домакините. Шаби Алонсо се контузи и в игра на негово място се появи Гаго. В 89-та минута Роналдо стреля от пряк свободен удар и след грешка на вратаря топката попадна отново във вратата на Цюрих. В даденото от съдията продължение Гути оформи крайното 2:5. В другия двубой от групата Милан победи с 2:1 като гост тима на Олимпик Марсилия.

В следващите мачове в групата Реал Мадрид приема Марсилия, а Цюрих гостува на Милан.