Манчестър Сити се спаси от загуба, но се отдалечи от титлата в Англия (ВИДЕО)

Отборът на Манчестър Сити почти сигурно изпусна своите шансове да се бори за титлата в английската Висша лига след като допусна първа загуба на точки за сезона на своя стадион.

„Гражданите" завършиха наравно 3:3 на своя „Итихад" с тима на Съндърланд и вече могат само да си мечтаят за титлата в Премиършип. Сити бе много близо до загубата в този мач след като изоставаше с 1:3 пет минути преди края на мача. До този мач „гражданите" имаха 15 победи от 15 мача на „Итихад".

В момента Манчестър Юнайтед е на първо място с мач по-малко и две точки повече от градския си съперник. В понеделник „червените дяволи" гостуват на Блекбърн в последната среща от 31-ия кръг. До края на шампионата остават само седем кръга.

Съндърланд можеше да нанесе първа загуба на Сити на техния стадион. В герой за „черните котки" се превърна Себастиан Ларсон, който отбеляза два гола за своя тим. Именно след негов удар гостите поведоха в 31-та минута, но Балотели изравни две минути преди почивката с гол от дузпа. В даденото от съдията продължение на мача, Никлас Бендтнер с глава отново даде аванс на гостите.

В началото на второто полувреме след добра контра атака Ларсон отбеляза втория си гол в мача, с което смълча трибуните на „Итихад". В последните пет минути на мача Балотели и Коларов възстановиха равенството, но нямаха сили за нещо повече.

Роберто Манчини заложи на Джеко и Балотели в нападение.  Още в първите минути гостите показаха, че нямат намерение да се предават. В 6-та минута Коло Туре се намеси перфектно и не позволи на Сесенон да отбележи.

Малко след това пряк свободен удар на Коларов мина близо до вратата на Минолет. В 16-та минута Гарднър пропусна добър шанс от десетина метра, но топката мина покрай страничната греда. Домакините отвърнаха с опасен удар на Джеко, който бе спасен от вратаря. В 27-та минута Балотели пропусна най-добрият шанс за гол след като от много близо не уцели вратата с глава след изпълнение на корнер.

Така се стигна до 31-та минута след добър пробив отляво на Сесеньон топката достигна до Ларсон пред наказателното поле и с прецизен удар не остави шансове на Джо Харт за 0:1. Отговорът на Сити бе в 42-та минута, когато съдията посочи бялата точка за нарушение срещу Джеко в наказателното поле. Марио Балотели бе точен за 1:1.

В даденото от съдията продължение на полувремето Сънсърланд обаче нанесе тежък удар след като Бендтнер с глава отново изведе гостите напред. В 54-та минута „черните котки" отново наказаха своя съперник след бърза контра и точен удар на Ларсон.

Веднага след това Сити взе нещата в свои ръце, но Джеко и Джонсън се отличиха с непростими пропуски. Манчини пусна в игра Карлос Тевес на мястото на Давид Силва. Аржентинецът веднага имаше шанс за гол, но топката мина много близо до страничната греда.

Така се стигна до 85-та минута на мача, когато Балотели след самостоятелен проби изпрати истински снаряд във вратата на гостите за 2:3. Това попадение вдъхнови домакините и в следващата атака Коларов изравни с удар извън наказателното поле.

До края Сити се опита да стигне до победата, но това не се случи и сега „гражданите" имат още по-сложната задача да настигнат Манчестър Юнайтед в класирането.