Гол на Мартин Петров вдъхнови Болтън за обрат срещу Уулвърхямптън

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Болтън се поздрави с победа с 3:2 при гостуването си на Уулвърхямптън в мач от 31-ия кръг на Висшата английска лига. Българският национал на Уондърърс Мартин Петров започна срещата като титуляр и се отблагодари на мениджъра си Оуен Койл с първия гол за Болтън в двубоя.

Гостите от Болтън стигнаха до пълен обрат в мача, след като изоставаха в резултата с 1:0 след попадение на Майкъл Кайтли в 53-ата минута. После обаче възпитаниците на Оуен Койл стигнаха до три безответни попадение чрез Мартин Петров от дузпа (63'), Маркос Алонсо (80') и Кевин Дейвис (83'), преди Матю Джарвис да оформи крайното 2:3 в 88-ата минута.

След нулево първо полувреме, Майкъл Найтли откри резултата на "Молиньо" в полза на Уулвс с чудесен изстрел от границата на наказателното поле в 53-ата минута.

Радостта на домакините обаче трая само десет минути (63'), защото Болтън получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Роджър Джонсън срещу Марк Дейвис в пеналтерията. Зад топката застана Мартин Петров и хладнокръвно реализира за 1:1.

След отбелязването на изравнителното попадение, Петров засвидетелства подкрепата си за колегата си в националния отбор Стилиян Петров, който както е известно се бори с тежка болест. Мартин съблече екипа си, под който имаше тениска с надпис: "Бъди силен Стан!".

В 70-ата минута отново Мартин Петров отново имаше възможност да запише името си сред голмайсторите, но вратарят на Уулвс Уейн Хенеси спаси опасен негов удар.

Така се стигна до 80-ата минута, когато Болтън поведе след попадение на Маркос Алонсо, в което отново бе замесен неуморимия в този мач Мартин Петров. Дейвид Уитър стреля с глава, Хенеси изби, след което защитата не успя да изчисти топката и тя попадна в Петров, който отново центрира в наказателното поле, където Давид Нгог се извиси и с глава нацели напречната греда, след което Маркос Алонсо нямаше проблеми да отбележи при добавката.

Само три минути по-късно резултатът вече беше 3:1 в полза на Болтън. Крис Ийгълс напредна по дясното крило и центрира в наказателното поле, намирайки непокрития Кевин Дейвис, който с премерен удар увеличи преднината на своя отбор.

Крайното 3:2 бе оформено две минути преди края на редовното време (88'), а точен бе Матю Джарвис при една бърза атака на домакините, които обаче не успяха да стигна до нещо повече в този мач, въпреки хаотичния си натиск в последните минути.

Това бе трета поредна победа за Болтън, с която отборът събра 29 точки, които го изкачиха на 16-о място във временното класиране на Премиършип, докато Уулвърхямптън се е закотвил на последната 20-а позиция с актив от 22 пункта.