Невероятно! Кръвожаден Атлетико "изяде" машината на Анчелоти (ВИДЕО И СНИМКИ)

снимка: marca.com

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид зарадва феновете си с една от най-великите победи в историята на клуба, след като днес "рохибланкос" разгромиха с 4:0 градския си съперник Реал Мадрид на своя "Висенте Калдерон".

Двубоят от 22-ия кръг на Примера премина при абсолютно превъзходство и доминация на "рохибланкос", точни за които бяха Тиаго Мендеш, Саул, Антоан Гризман и Марио Манджукич. Реал Мадрид пък не успя да стигне до нито един стопроцентов шанс пред вратата на Мигел Анхел Моя, който в повечето време от срещата имаше малко работа.

Така Атлетико Мадрид се върна в борбата за титлата и скъси пасива си зад Реал на четири точки, изравнявайки се и с втория Барселона по брой точки - 50. Реал Мадрид остава лидер с 54, докато каталунците все още не са изиграли своя двубой с Атлетик Билбао.

Това е и най-голямата победа на Атлетико над Реал Мадрид от 1987 година насам, когато бившият тим на Любослав Пенев също се наложи с 4:0 в началото на месец ноември. Шампионите записаха и шесто поредно дерби без загуба срещу Реал, с което изравниха предишната си серия, датираща между 1969 и 1971 година. Реал Мадрид пък допусна първата си загуба с поне четири инкасирани гола от 2010 година насам, когато "кралете" бяха помляни с 0:5 от големия си съперник Барселона.

Доказателство за слабата игра на Реал Мадрид в днешната вечер е и факта, че на почивката "лос меренгес" нямаха нито един удар в очертанията на вратата, което им се случва и за първи път от началото на сезона.

Може да се каже, че голяма роля за фиаското на "кралския клуб" изиграха и проблемите в защита, които трябваше да решава Карло Анчелоти. Двамата титулярни централни бранители Серхио Рамос и Пепе лекуват контузии, докато левият бек Марсело изтърпяваше наказание.

Аржентинският наставник на Атлетико стартира с Марио Манджукич и Антоан Гризман в предни позиции, докато Коке и Арда Туран трябваше да притесняват отбраната на "кралския клуб" по фланговете. Капитанът Габи Фернандес и Тиаго стартираха в средата на терена, докато Гийерме Сикейра, Диего Годин, Жоао Миранда и Хуанфран започнаха в отбраната пред вратаря Мигел Анхел Моя.

Кристиано Роналдо се завърна в състава на Реал Мадрид след изтърпяно наказание, започвайки в атака до Карим Бензема и Гарет Бейл. Сами Кедира, Тони Кроос и Иско пък оформиха тройката полузащитници в постройката на Карло Анчелоти. Големите проблеми на италианеца бяха свързани с отсъствието на Серхио Рамос, Пепе и Марсело в отбрана, където започнаха Фабио Коентрао, Рафаел Варан, Начо и Даниел Карвахал. На вратата отново застана капитанът на "лос меренгес" Икер Касияс.

След само пет минути игра домакините претендираха за дузпа в своя полза, след като Арда Туран се свлече на земята след контакт с Коентрао. Сигнал за наказателен удар обаче не последва. Две минути по-късно Арда намери очертанията на пазената от Касияс врата, но капитанът на "лос меренгес" улови без затруднения.

Резултатът на "Висенте Калдерон" бе открит след 14 минути игра, когато Икер Касияс допусна кошмарна грешка под рамката на вратата. След изпълнение на статично положение топката попадна в краката на Тиаго Мендеш, който стреля от средна дистанция. Изстрелът на португалеца не изглеждаше толкова труден за отразяване, но Сан Икер допусна груба грешка, допускайки топката да премине през ръцете му за 1:0 в полза на "рохибланкос".

Малко преди това се стигна и до неприятни за Диего Симеоне новини, след като Коке получи контузия и трябваше да бъде принудително заменен от Саул.

4132439

Именно влезлият като резерва Саул взриви трибуните на "Калдерон" няколко минути по-късно, удвоявайки преднината на своя тим с прекрасна задна ножица. Левият бек Гийерме Сикейра се включи в атака и центрира меко в пеналтерията на Реал, където Саул с чудесна задна ножица не остави шансове на Касияс, покачвайки на 2:0.

Допуснатите две попадения видимо объркаха допълнително гостите, които трудно успяваха да стегнат редиците си срещу настъпващия си съперник. Въпреки аванса си от две попадения, Атлетико продължаваше да търси и нови голове във вратата на Реал Мадрид, опитвайки да се възползва от проблемите в защита в състава на Карло Анчелоти. В 24' до възможност за изстрел стигна и Антоан Гризман, но французинът не успя да затрудни Икер Касияс с удара си.

4132438

В 32' Реал Мадрид все пак пое глътка въздух, достигайки и до първия си шанс за нещо повече пред вратата на Моя. Центриране в пеналтерията на Атлетико доведе до сериозно разбъркване пред стража на домакините, а и последвалият удар на Бензема също не доведе до резултат за "белите".

Три минути по-късно се стигна до дискусионна ситуация в наказателното поле на Реал, а домакините претендираха за неотсъдена дузпа в своя полза. Центриране от статично положение внесе нов хаос в защитата на Реал, като кълбото стигна до централния бранител Диего Годин. Уругваецът стреля силно с десния крак, а начинът, по който Сами Кедира спря полета на топката, предизвика претенции за дузпа от страна на "рохибланкос". Реферът обаче прецени, че в случая няма основания за отсъждане на игра с ръка.

На почивката Карло Анчелоти взе решение да рискува, извършвайки офанзивна промяна в своя стартов състав. Сами Кедира напусна игра и отстъпи мястото си на Хесе, което и направи постройката на "лос меренгес" далеч по-атакуваща за втората част.

Както и можеше да се очаква, Реал Мадрид започна офанзивно вторите 45 минути, търсейки позитивна промяна на резултата. На няколко пъти "белите" центрираха опасно топката в наказателното поле, но отбраната на Атлетико се справи със ситуацията. Малко след това обаче дойдоха и нови силни минути за "рохибланкос". Първо изстрел на Антоан Гризман бе париран от Касияс, а минута след това французинът за малко не направи резултата класически с красив ножичен удар. В 60' отново Гризман бе изпуснат от отбраната, но ударът му с глава излезе извън очертанията. В 63' нова възможност се откри и пред Тиаго, но авторът на първия гол заби топката в тревата от чиста позиция.

4132451

Всичко за Реал Мадрид сякаш приключи в 66', когато Антоан Гризман покачи на 3:0 за шампионите. Добро центриране на Арда Туран в наказателното поле бе отклонено от Саул, който успя да намери връхлитащия Антоан Гризман. Френският ас на Атлетико засече топката от близко разстояние и оформи класиката, правейки задачата на Реал до края почти невъзможна.

Постепенно двубоят на "Калдерон" навлезе във финалните си десет минути, като феновете по трибуните вече започнаха да празнуват очертаващия се успех. В 80' влезлият като резерва Асиер Ияраменди не бе никак далеч от намаляване на резултата, но мощният удар на халфа прелетя покрай рамката на вратата.

Две минути преди края резултатът доби кошмарно изражение за европейския и световен клубен шампион, защото Марио Манджукич покачи на 4:0 в полза на домакините. Резервата Фернандо Торес центрира отлично от десния фланг на атаката, а хърватският таран засече кълбото с глава, не оставяйки шансове на Икер Касияс.