Манчестър Сити с класика над Виляреал

Отборът на Манчестър Сити се наложи с класическото 3:0 при гостуването си на Виляреал в мач от група А на Шампионската лига. Точни за "гражданите" бяха Яя Туре в 30-та и 71-та минута, и Марио Балотели, който се разписа от дузпа в добавеното време на първото полувреме (45+3').

Двата отбора се вкопчиха в люта битка от самото начало на срещата, но постепенно гостите от Манчестър овладяха инициативата и така се стигна до 30-та минута, когато Яя Туре откри резултата, отбелязвайки първия си гол за "гражданите" през този сезон. Давид Силва намери котдивоарския национал на границата на наказателното поле, той напредна малко и с премерен удар не остави шансове на Диего Лопес за 0:1.

"Гражданите" нанесоха втория си удар в добавеното време на първата част, когато получиха правото да изпънят дузпа за нарушение на Матео Мусачио срещу Марио Балотели в наказателното поле. За топката застана потърпевшият и не сбърка, правейки резултата 0:2.

Крайното 0:3 бе оформено от Яя Туре в 71-та минута. Полузащитникът на Сити бе намерен от Марио Балотели в наказателното поле, той преодоля един противников защитник и след това матира Диего Лопес, отбелязвайки второто си попадение в мача.

След тази победа Манчестър Сити излезе на второ място във временното класиране на група А с актив от 7 точки, а Виляреал е на последната 4-а позиция без спечелена точка до момента.