Байерн се наложи над Наполи в мач с 5 гола и 2 червени картона

Отборът на Байерн Мюнхен постигна победа с 3:2 над гостуващия на "Алианц Арена" Наполи в мач от група А на Шампионската лига. С хеттрик за германския гранд се отличи Марио Гомес (17', 23', 42'), а головете за неаполитанците бяха дело на Федерико Фернандес (44', 79').

Баварците натиснаха съперника си още от началните минути на срещата и усилията им дадоха резултат в 17-та минута, когато Марио Гомес бе точен за 1:0. Голмайсторът на Байерн получи топката от Бастиян Швайнщайгер на границата на наказателното поле, завъртя се и с премерен изстрел откри резултата.

Възпитаниците на Юп Хайнкес нанесоха втория си удар шест минути по-късно (23'), когато Томас Мюлер сложи топката на крака на Марио Гомес и той от воле удвои, отбелязвайки второто си попадение в мача.

В 42-та минута резултатът стана класически, след като двойно подаване между Томас Мюлер и Франк Рибери изведе Тони Кроос само срещу Морган Де Санктис, но вратарят на Наполи успя да спаси удара му, за да види как Марио Гомес вкарва избитата топка във вратата му за 3:0.

Радостта на домакините обаче не трая дълго, защото само две минути по-късно (44') Наполи върна един гол. Езекиел Лавеци центрира в наказателното поле, където най-съобразителен бе Федерико Фернандес, а ударът му с глава бе неспасяем за Мануел Нойер. В следващата атака на гостите пък Марек Хамшик бе много близо до второ попадение за Наполи, но изстрелът му не намери очертанията на вратата.

След почивката темпото на игра спадна, а футболистите на двата отбора се изнервиха и това доведе до два червени картона - по един за Байерн и Наполи. Първо към съблекалните се отправи Хуан Сунига в 71-та минута, след като получи два жълти картона в рамките на две минути, а шест минути по-късно (77') бе последван от Холгер Бадщубер, който фаулира Единсон Кавани и също получи втори жълт и съответно червен картон.

Крайният резултат бе оформен от Федерико Фернандес, който се разписа с глава след центриране от статично положение в 79-та минута, отбелязвайки втория си гол в мача.

След тази победа Байерн остава лидер в група А с актив от 10 точки, като баварците имат нужда от една точка в оставащите две срещи, за да си гарантират място на осминафиналите. Наполи пък заема 3-а позиция с 5 точки.