Аякс разгроми Динамо (Загреб)

Отборът на Аякс се поздрави с категорична победа с 4:0 при домакинството си на Динамо (Загреб) в мач от група D на Шампионската лига. Точни за четирикратния европейски шампион бяха Грегори ван дер Вийл (20'), Миралем Сюлеймани (25'), Сим де Йонг (65') и Николас Лодейро (90+2').

Възпитаниците на Франк де Бур бяха пълно господари на терена и заслужено се поздравиха с победата. Резултатът бе открит от Грегори ван дер Вийл, който не остави никакви шансове на вратаря на Динамо с мощен удар в 20-та минута.

Аякс нанесе втория си удар пет минути по-късно (25'), когато Кристиан Ериксен сложи топката на крака на Миралем Сюлеймани и за него не остана нищо друго, освен да я вкара във вратата на гостите за 2:0.

Резултатът стана класически в 65-та минута, а точен бе Сим де Йонг, а крайното 4:0 бе оформено от Николас Лодейро в даденото от главния съдия продължение на мача (90+2').

След тази победа Аякс заема второ място във временното класиране на група D с актив от 7 точки, а Динамо (Загреб) е на последната 4-а позиция без спечелена точка до момента.