Сент Етиен излезе на трето място след победа над Троа

снимка: asse.fr

Сент Етиен победи Троа с 2:0 у дома и зае третото място в класирането на френското първенство. Рено Коад и Пиер-Емерик Обамеянг вкараха по един гол в началото и края на второто полувреме и донесоха ценни три точки в актива на Сент Етиен.

Валансиен също продължава отличното си представяне, като надделя над Бастия с 3:2 като гост и е четвърти с равни точки с третия Сент Етиен. Футболистите на Валансиен показаха характер и обърнаха мача, макар че губеха с 1:2 до 62-а минута. С късни голове на Фуед Кадир, негов втори в мача и Матио Досеви Валансиен стигна до успеха.

Тулуза пропусна отлична възможност да се изравни на върха с Пари Сен Жермен и Олимпик Марсилия след изненадваща загуба с 2:4 у дома от средняка Аячо, посочва БТА. Тулуза е седми с 19 точки, само на три до челото на таблицата.

Лил победи Брест с 1:0 и излезе на шесто място в класирането. Лил успя да преодолее шока след разгромната загуба с 1:6 от Байерн Мюнхен преди три дни в Шампионска лига и постигна заслужена победа у дома. Бившият нападател на Челси Саломон Калу вкара единствения гол в самия край на първото полувреме и удължи серията на отбора на пет мача без загуба в първенството.

След успешната серия Лил се изкачи от 15-о до 6-о място, само на две точки след лидерите Пари Сен Жермен и Олимпик Марсилия, които играят своите срещи от кръга тази вечер.