Леверкузен с мъчно 3:2 над Арминия, Щутгарт громи за Купата

Елитният Байер Леверкузен, който в последния кръг на Бундеслигата победи Байерн Мюнхен като гост с 1:2, едва-едва се измъкна от резил за Купата на Германия, след като трябваше да играят продължения срещу третодивизионния Арминия, за да победят с 3:2 и да продължат напред.

Още в 11-ата минута домакините поведоха с гол на Себастиан Хиле, но в 23-ата Хегелер възстанови равенството. През втората част Мануел Фридрих даде аванс на "аспирините", но те бяха неприятно изненадани в 82-ата, когато Шютц прати мача в продължения.

В самото начало обаче Леверкузен се активизира и чрез Андре Шурлей стигна до ценното попадение и не позволи повече изненади в срещата. Три минути преди края отборът от Билефелд си изкара и червен картон чрез Кристиан Мюлер.

Щутгарт обаче нямаше проблеми да премине в третия кръг на надпреварата, след като у дома "швабите" нямаха особени проблеми със Санк Паули и победиха с класическото 3:0.

Двубоят беше решен още през първата част, след като Ибрахима Траоре и Ведад Ибишевич между 21-ата и 22-ата минути дадоха аванс от два гола, а в 41-ата Хайнал оформи крайния резултат.

Напред продължават още Кикерс (Офенбах) и Карлсруе, а в момента се играят още 3 мача от този турнир.