Македония пречупи Сърбия, Белгия догони Хърватия

Националният тим на Македония записа първата си победа в група А на квалификациите за Световното първенство в Бразилия след 2 години, надигравайки с 1:0 Сърбия в люто балканско дерби.

Двубоят беше изключително оспорван, като и двата отбора можеха да отбележат доста попадения особено през първата част. Тогава Коларов беше много близо до гол, но и двата му опасни удара не намериха целта.

В 58-ата минута обаче всичко в срещата беше решено, след като при контраатака Хасани беше фаулиран групо от Томович, което гарантира дузпа за домакините и червен картон за Сърбия. Това прекърши "орлите" и те така и не съумяха да изравнят до края на срещата.

В друг двубой от същата група Белгия продължи бясната си надпревара с Хърватия, след като записа хубав успех с 2:0 над Шотландия.

През първото полувреме голове така и не паднаха, а вратата на шотландците беше разпечатана чак в 69-ата минута от 21-годишното откритие Кристиян Бентеке. Венсан Компани пък се разписа само 2 минути по-късно с далечен удар.

Така, в група А на квалификациите в зона Европа Белгия и Хърватия окупират първите две места с по 10 точки, като головата разлика на "червените дяволи" е по-добра и те ще зимуват на върха.

Сърбия и Македония са далеч назад, като имат по 4 точки. Уелс и Шотландия имат съответно 3 и 2 точки.