Унгария тресна Турция с 3:1

Възраждащият се тим на Унгария победи с убедителното 3:1 Турция у дома в мач от група D на квалификациите за Световното първенство в Бразилия през 2014-а година.

Изненадващо или не, турците първи стигнаха до гол в срещата, след като Мевлют Ендерич намери целта в 22-ата минута, но още в 31-ата минута Владимир Коман успя да изравни след пас на Джуждак - 1:1 на полувремето.

През втората част обаче до 57-ата минута всичко беше ясно. В 50-ата Адам Салай реализира за 2:1, а крайният резултат бе оформен от Золтан Гера, като нападателят се разписа от дузпа.

В по-ранен мач от тази група Естония надигра много трудно Андора с 0:1 с гол през второто полувреме, а Холандия разби Румъния с 1:4 в Букурещ.

Така убедителен лидер в класирането са „лалетата", които вече имат 12 точки от 4 изиграни срещи. Унгария пък си гарантира втората позиция след убедителния успех над Турция тази вечер и 9 точки в своя актив.

Румъния има същия брой точки, но по-слабата голова разлика прати северната ни съседка на трето място. Турция пък е едва с три точки - колкото има и Естония. Андора няма точка.