Северна Ирландия огорчи Португалия в мач №100 на CR7 (снимки)

Португалия продължи изключително колебливото си представяне в квалификациите за Световното първенство в Бразилия, след като в четвъртата си среща от група "F" "селесао" стигна само до равен 1:1 с тоталния аутсайдер Северна Ирландия, и то у дома.

Двубоят със сигурност не се е понравил на звездата на домакините Кристиано Роналдо, който записа своя мач №100 с националната фланелка, но не успя да помогне с нищо на своя тим да стигне до победата.

Португалия атакуваше през по-голямата част от двубоя, но завършващият удар куцаше при възпитаниците на Паоло Бенто, като до 20-ата минута Пепе и Роналдо изпуснаха добри положения.

В 29-ата минута домакините бяха изненадани изключително неприятно, като Северна Ирландия атакува светкавично и МакКуин се оказа на чудесна позиция и с прехвърлящ удар даде аванс на своята страна.

Португалия се хвърли в атаки, но гол така и не падаше. Най-чистото положение пък дойде едва в 70-ата минута, когато Пепе изведе Роналдо сам срещу вратаря, но там притича Аарън Хюз, който с шпагат успя да избие топката от краката на юбиляра.

Все пак до гол се стигна, след като Елдер Пощига се възползва от една от малкото грешки в защитата на Северна Ирландия - 1:1. Нов гол обаче не падна и за пореден път Португалия разочарова своите фенове.

Миналият петък Роналдо и компания загубиха от Русия с 1:0 в Москва, а феновете трябваше да преживеят страхотен ужас срещу Люксембург месец по-рано, когато „селесао" едва обърна от 0:1 до 2:1.

Благодарение на поредната си издънка Португалия е на 3-о място със 7 точки, като има същия брой като Израел. Проблемът обаче е, че лидерът Русия е на цели 5 точки пред най-големия си съперник в групата. Северна Ирландия има 2 точки, докато Люксембург и Азербайджан са с по 1.