Макарски се класира за 2-ия кръг в швейцарския турнир

Българинът Стилян Макарски се класира за втория кръг на двойки мъже на международния турнир по бадминтон в швейцарския град Ивердон ле Бен с награден фонд 15 хиляди долара.

Макарски заедно с Кристиан Босигер (Швейцария) победиха представителите на домакините Матиас Бони и Оливер Шалер с 21:13, 21:6 за 18 минути. В спор за място на четвъртфиналите по-късно днес Макарски и Босигер излизат срещу Джовани Греко (Италия) и Индра Багус Аде Чандра (Индонезия).

Макарски отпадна във втория кръг на смесени двойки, информира БТА. Българинът заедно с швейцарката Трипет Селион отстъпиха пред осмите поставени в основната схема Бен Ставски и Алиса Лим (Англия) с 20:22, 21:14, 15:21 за 43 минути.

Гергин Недялков отпадна в първия кръг на сингъл мъже. Той загуби от Ким Бруун (Дания) с 9:21, 7:21 за 21 минути. Стилиян Макарски на сингъл отстъпи пред Хафис Шахарудин (Швейцария) с 21:17, 12:21, 19:21 за 46 минути.