Макаби (Тел Авив) е баскетболният крал на Европа

Израелският Макаби (Тел Авив) победи с 98:86 (15:16,  18:19, 20:20, 20:18, 13:25) Реал Мадрид след  продължение и спечели шестата си титла от Евролига.

С шестия си трофей в най-престижния европейски турнир  Макаби се изравни на второто място по златни отличия с отборите  на Панатинайкос и ЦСКА (Москва) уточнява БТА.

Реал Мадрид, който има осем титли от Евролигата в историята си, започна мача с 5:2, но баскетболистите на Макаби използваха серия от  11:2 в рамките на следващите по-малко от пет минути, за да  поведат в резултата и да не позволят на испанците да наберат  солиден аванс още в началото.

Серхио Родригес обаче стреля точно от тройката и даде начало на серия от десет последователни  точки за Реал в първите минути на втората четвъртина, с което  испанците завършиха първото полувреме с преднина от два пункта.

Двата отбора си размениха на няколко пъти лидерството през  второто полувреме, за да се стигне до драматичните 2:09 минути  до финалната сирена на редовното време.

Дейвид Блу и Тайрис Райс завършиха атаки на израелците и дадоха аванс от четири точки на своя тим, но баскетболистите на Реал вкараха четири поредни  свободни хвърляния и изпратиха мача в продължение.

Нови две точки на Реал Мадрид в началото на продължението  оформиха серия от 6:0 за испанците, но Макаби се върна в мача по великолепен начин - тройка на Тайрис Райс и една точка  преднина. Йоанис Борусис продължи серията на Реал от свободните  хвърляния до осем поредни точки за нова преднина от един пункт  на неговия тим.

Макаби обаче завърши успешно следващите си две  атаки, а страхотна забирка на Алекс Тайс сложи точка на спора.

Серхио Родригес поведе Реал с 21 точки, а четирима други играчи стигнаха също до двуцифрен актив. Над всички обаче беше пойнт  гардът на Макаби - Тайрис Райс, който наниза 26 точки. Алекс  Тайс пък завърши с "дабъл-дабъл" при 12 точки и 11 спечелени  борби.