Новицки се нареди до НБА иконите Джордан, Малоун и Коби

Мемфис стана първият отбор, който достигна границата от 10 победи от началото на сезона в НБА, след като надделя над гостуващия Хюстън със 119:93.

Преди мача и двата отбора имаха актив от по 9 успеха и 1 загуба и мачът в Тенеси се очакваше с голям интерес. Интрига в него обаче нямаше, тъй като домакините натрупаха аванс от 16 точки още в първата четвърт, който почти до края на срещата растеше, за да достигне в един момент впечатляващите 36 точки.

Ключова роля за успеха на Мемфис изигра втората петица на отбора. Четирима играчи, влезли от пейката, вкараха между 10 и 13 точки, а резервите на тима отбелязаха общо 56 точки срещу едва 40 за тези на Хюстън.

Най-резултатен за домакините беше гардът Майк Конли, който реализира 19 точки. 15 точки от едва 7 изстрела към противниковия кош вкара Кортни Лий, а Зак Рандолф се отчете с 14 точки.

За Хюстън лидерът на отбора Джеймс Хардън направи най-слабия си мач от началото на сезона и приключи двубоя с 6 точки, само 1 кош от игра и 3 грешки в атака. Тревър Ариса вкара 16 точки за гостите от Тексас, Дуайт Хауърд добави 15, а Патрик Бевърли остана с 10.

Денвър изненадващо победи като гост Кливлънд със 106:97. Гардовата линия на треньора Брайън Шоу направи много силен мач. Тай Лоусън реализира 24 точки, а Аарън Афлало добави 23 за успеха, който бе изкован през второто полувреме на мача.

За домакините четирима играчи вкараха поне по 20 точки, но останалите въобще не бяха близо до нивото им и добавиха общо само 12 точки. Най-добър за Кливлънд бе ЛеБрон Джеймс с 22 точки, въпреки че звездата се оплака от настинка сутринта преди мача.

Успехът на Денвър е трети в десетия мач на тима от началото на сезона, докато Кливлънд е с актив от 5 победи и 4 загуби.

Без контузените Дерик Роуз и Пау Гасол Чикаго измъкна победа като гост над Лос Анджелис Клипърс със 105:89. Домакините започнаха по-добре срещата, водени от Блейк Грифин. Преднината на Клипърс методично растеше и 3:43 минути преди края на първото полувреме тя достигна 14 точки. Това обаче не отказа играчите на Том Тибодо и те съкратиха изоставането си още до почивката на 2 точки.

През второто полувреме силната игра на Джими Бътлър наклони везните в полза на Чикаго. Бътлър приключи с 22 точки, а 20 добави Тадж Гибсън. За Клипърс Джамал Крофърд отбеляза 24 точки, а Блейк Грифин направи дабъл-дабъл с 19 точки и 10 борби.

В Шарлът Дирк Новицки и неговият Далас имаха поводи за радост. Шампионите за 2011 година спечелиха лесно със 107:80, а германецът стана едва четвъртият играч в историята, който вкарва 27 000 точки за един отбор след Майкъл Джордан, Карл Малоун и Коби Брайънт.

Новицки приключи срещата с 13 точки, а шестима играчи на гостите вкараха поне 10 точки. С най-много завърши Монта Елис, който отбеляза 18.

За домакините от Шарлът Джералд Хендерсън също приключи с 18 точки, но само двама негови съотборници минаха границата от 10 - Кемба Уолкър и Ханеро Парго, които добавиха по 11, посочва БТА.