Барселона завоюва третото място в Евролигата

Хуан Карлос Наваро поведе Барселона към бронзовите  медали на баскетболната Евролига за мъже.

Гардът на каталунците  отбеляза 20 точки за победата над ЦСКА Москва с 93:78 (21:24,  29:23, 19:17, 24:14), с което неговият тим спечели третото място в турнира.

Наваро отбеляза 20 точки в оспорвания двубой, в който  московчаните дори имаха предимство от три точки до края на  първата четвъртина.

Барселона обаче обърна резултата преди  почивката и запази аванса си до началото на последната част, за  да разгроми ЦСКА с разлика от 10 точки във финалните минути и да триумфира заслужено в малкия финал на Евролигата.

Мачей Лампе  добави 17 точки за Барселона, а Джоуи Дорси спечели 12 борби. Баскетболистите на ЦСКА Москва не се представиха на обичайното  си високо ниво. Саша Каун отбеляза само 13 точки, но дори и с  тях той водеше в листата на реализаторите за своя тим.

Любопитно е да се отбележи и това, че целият тим на ЦСКА спечели пет  борби повече само от Дорси.

По-късно днес в Милано започва и финалния мач от Евролигата,  който противопоставя Реал Мадрид и Макаби Тел Авив, напомня БТА.