Магия на Меси и седемголов трилър между Аржентина и Бразилия в САЩ (Видео)

снимка: Guliver/Getty Images

Аржентина постигна успех с 4:3 над най-големия си съперник Бразилия в контрола между двата отбора, играна пред пълни трибуни в Ню Джърси.

В герой за „гаучосите" се превърна магьосникът Лионел Меси, който развинти отбраната на „златистите" и реализира хеттрик, докато португалският му съперник за званието най-добър футболист в света Кристиано Роналдо не се запомни с нищо по време да двубоя между Германия и Португалия (1:0) в среща от Евро 2012.

5-кратният световен шампион игра без големите си звезди, тъй като се готви за Олимпиадата в Лондон и се разчита най-вече на футболисти от вътрешното първенство, докато Аржентина беше с най-големите си звезди.

Селесао започна значително по-добре срещата и още в първите минути изпусна две страхотни положения чрез Неймар и Хълк, като Серхио Ромеро парира опасни удари на звездите в селекцията на Ману Менезеш. Все пак в 23-ата минута Бразилия отбеляза гол, след като аржентинската защита проспа центриране на Неймар и позволи на Ромуло да овладее и да матира вратаря на символичния домакин.

"Гаучосите" изглежда нямаха идея как да стигнат до вратата на Бразилия, но все пак Лионел Меси напипа верния си ритъм в 31-ата минута. Той се възползва от подаване на Игуаин, изпревари противниковите защитници с топка в крака и прокара топката покрай Кабрал за 1:1. Това обаче явно не му беше достатъчно. Три минути по-късно магьосникът на Барселона получи нов чудесен пас от Анхел ди Мария и отново се подигра с противника, минавайки покрай вратаря и реализирайки на празна врата за 1:2.

Резултатът не изглеждаше особено справедлив, с оглед на показаното на терена, но през първата половина на второто полувреме настъпи нов обрат в събитията на терена. След като Игуаин пропусна уникално положение, Бразилия се понесе в атака и Дамиао и Оскар комбинираха чудесно, като вторият остана сам срещу вратаря и отбеляза със завидно спокойствие първия си гол за Селесао - 2:2.

Защитата на Аржентина продължаваше да допуска детински грешки, а в 72-ата минута беше време и на Серхио Ромеро да покаже неувереност. Той се опита да хване центрирана топка, но я изпусна и тя попадна в краката на Хълк, което позволи на звездата на Порто да отбележи най-лесният си гол в кариерата - 2:3.

4 минути по-късно обаче равенството беше възстановено за пореден път, след като Кун Агуеро центрира от корнер, а защитникът Федерико Фернандес засече с глава за 3:3.

В 86-ата минута, когато двубоят отиваше към зрелищен хикс, дойде и най-магическият момент в срещата с марка „Лионел Меси". Аржентинското чудо получи топката малко след центъра по дясното крило, мина като на парад през центъра и от около 20 метра стреля великолепен техничен удар с левия крак, който влезе в горния десен ъгъл на Кабрал - магически гол за магическо 4:3 за Аржентина.