Робен: Това е като лош филм, просто чудо

Звездата на Холандия Ариен Робен все още не може да осъзнае как Дания е победила в откриващата среща за двете страни на Евро 2012.

"Червеният динамит" показа страхотна дисциплина и победи с 1:0, а "лалетата" пропуснаха една дузина положения, което се оказа от огромно значение за нулата срещу името на Холандия в края на двубоя.

"Как Дания спечели този мач, това е чудо", изумено коментира Робен, който нацели гредата в края на първото полувреме.

"Мисля, че дори и когато датчаните си легнат тази вечер в леглата, те още ще си задават въпроса как са спечелили този мач. Това е като лош филм.

Робен съжали, че е изпуснал няколко положения, като най-много се упреква, че не се е опитал сам да завърши част от атаките на Холандия, обвинявайки медиите, че го наричат "играч-егоист".

"Аз имах няколко добри положения през първото полувреме. При първото /малко преди гола на датчаните - бел. на пр./, аз реших да подавам, вместо да стрелям. Трябваше сам да търся откриването на резултата.

"Но в Холандия толкова често говорят, че съм нападател-егоист, а аз исках да бъда твърде колективен. Това беше грешка в тази фаза на мача. При второто положение моят удар срещна гредата. Липсваше ми шанс", добави дясното крило на Холандия.