Пепе: Загубата ще ни мотивира, защото играхме силно

Бранителят на Реал Мадрид Пепе бе представител на португалските играчи на пресконференцията след края на дербито с Германия, спечелено от Бундестима с 1:0.

Единственият гол в срещата бе дело на Марио Гомес в 72-ата минута, а иберийците удариха две греди и сътвориха сериозни пропуски дори изоставайки в резултата в последните мигове на срещата.

„Мисля, че създадохме много шансове за гол в мача и показахме игра на високо ниво. Имаме много увереност за следващия мач и по достоен начин представихме страната си. Германия е страхотен отбор, а ние се представихме много силно срещу тях", каза Пепе.

„И в 4-те отбора от групата ни има много потенциал. Имаме достатъчно класа, за да играем със самочувствие в тази компания, включваща още два много сериозни отбора - Холандия и Дания.

Срещу Германия днес се стараехме много и се надявам в следващия мач късметът да бъде на наша страна.

През първото полувреме се представихме по-добре от съперника си, но след почивката те имаха инициативата в един момент. Точно тогава имаха щастието да отбележат единствения си гол. По принцип това, което тренираме, го показахме на терена. Все пак, смятам, че се видя, че сме единен отбор.

Жалко, че не можах да отбележа в края на първото полувреме (негов удар с глава срещна горната греда), защото можехме да спечелим срещата. След почивката не успяхме да вкараме, но това е футболът. Не винаги печели най-добрият, но днес демонстрирахме много силна игра", завърши Пепе.