Магдалена Нойнер спечели масовия старт на 12,5 км във Форт Кент

снимка: АП

Германската биатлонистка Магдалена Нойнер спечели масовия старт на 12,5 км в американския зимен център Форт Кент (САЩ), кръг от Световната купа по биатлон.

Двукратната олимпийска шампионка не остави шансове на конкурентките си и с време 39:30,6 минути триумфира в надпреварата. Втора, на на 23,6 секунди зад Нойнер остана сънародничката й Андреа Хенкел. Представителката на Беларус Дария Домрачева също намери място на почетната стълбичка с изоставане от 28,7 секунди от победителката.

Това бе 21-ва победа в стартове от Световната купа в кариерата на Магдалена Нойнер, която я изкачи на 5-то място в класирането за Големия кристален глобус.

В генералното класиране за Световната купа лидерка вече е Андреа Хенкел, която излезе на върха с актив от 753 точки след второто си място днес, само на 9 точки пред финландката Каиса Макарайнен (744 т.), а трета със 723 пункта е Хелена Екхолм (Швеция).