"Лъвиците" с нелепа загуба на старта на Игрите в Баку 2015

снимка: volleyball.bg

Първият мач от турнира по волейбол при дамите на Европейските олимпийски игри в Баку 2015 се оказа изключително оспорван и вълнуващ, но за съжаление българският национален отбор отстъпи драматично с 2:3 гейма от Германия.

Възпитаничките на Драган Нешич загубиха първия гейм с 22:25, но след това доминираха във втория и го спечелиха с 26:24, като изпуснаха да бъдат дори по-категорични. В третата част „лъвиците“ прегазиха опонентките си и им позволиха да вземат само 10 точки, но в четвъртия сет вместо да се поздравим с победа, допуснахме нелепо поражение.

Националките ни изпуснаха три мачбола и в крайна сметка отстъпиха с 26:28, като двубоят бе вкаран в тайбрек. Там започнахме слабо и губехме с 5:10, но разликата бе стопена до само една точка. Благодарение на далеч по-добрия сервис обаче германките все пак стигнаха до крайната победа след 15:10.

Елица Василева направи много силен мач за България и завърши с 33 точки (3 аса). Емилия Николова добави 19. Гергана Димитрова се отличи с 12, а Христина Русева направи 10 точки.

Марен Бринкер завърши с 23 точки за Германия, като добави и 2 аса в актива си. Маргарета Кожух добави 18 точки, а Аня Бранд се отличи с 10.

В другия мач от нашата група Сърбия записа чист успех с 3:0 над Хърватия и излезе начело в класирането. По-късно днес Холандия играе с Русия. В следващия си мач българските волейболистки играят със „сборная“. Срещата е на 15 юни (понеделник) от 7:00 часа сутринта.

Германия - България - 3:2 (25:22, 24:26, 10:25, 28:26, 15:10)

Състав на България: Лора Китипова 5, Емилия Николова 20, Елица Василева 33, Гергана Димитрова 11, Христина Русева 10, Нася Димитрова 8, Мария Филипова-либеро (Габриела Коева 0, Симона Димитрова 1)