Константинов: Исках поне една победа в Канада

снимка: poland2014.fivb.org

Селекционерът на Българският национален отбор по волейбол Пламен Константинов е много щастлив от драматичния успех над Канада. Нашите волейболисти победиха "кленовите листа" с 3:2 гейма след като изоставаха с 1:2.

"Беше труден и много равностоен мач. Канадският отбор започна по-добре, но след това ние се завърнахме и направихме обрат. Този успех беше важен за нас.

Исках да спечелим поне един мач в Канада, така че сме много щастливи от тази победа. Радвам се за всички играчи, за тези които влязоха след втория и третия гейм и помогнаха да се обърне мача.

Показахме, че можем да спечелим като отбор. В някои моменти имахме трудности, но направените смени промениха играта и това ни помогна да спечелим", заяви на официалната пресконференция след двубоя Константинов.

"Този мач беше подобен на нашите предишни срещи, в които се борихме здраво, но качеството ни на игра не бе достатъчно високо и срещу опитен отбор като България, това прави разликата.

Не успяхме да затворим мача в четвъртия гейм и трябва да продължим да работим, за да станем по-добри", каза треньорът на домакините Глен Хоуг, цитиран от ТВ7.