Лукойл Академик се отпуши в Еврокъп

Българският шампион Лукойл Академик (София) постигна първа победа в група "Е" на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже "Еврокъп".

След четири поредни загуби "студентите" се наложиха в петия кръг като гост на Асесофт (Плоещ) с 85:72 точки. В този мач българският тим бе воден от помощник-треньора Мирослав Ралчев, който замени временно освободения миналата сряда Оливер Костич.

Българските баскетболисти стигнаха до успеха след по-добра игра от съперника и водеха през по-голямата част на двубоя. В първата четвърт играта бе равностойна, но домакините в края й успяха да поведат с 20:17.

"Студентите" изиграха отлична втора част, която спечелиха с 21:11. С два наказателни удара на Аландо Тъкър те изравниха 24:24 и поведоха 25:24, а до края на полувремето удържаха аванса си и се оттеглиха на почивка при 38:31 в тяхна полза.

Силната игра на шампионите продължи и в третата част, когато те направиха серия от 22:10. Така 3:43 минути преди края й с тройка на Девин Уайт българите поведоха с 19 точки - 60:41. Последва серия от 9:0 за домакините, които намалиха пасива си на 10 точки - 50:60 преди последната четвърт.

Домакините се опитаха да наваксат и шест минути преди края на мача намалиха на 60:65, но за българския тим последва кош на Юре Лалич и тройка на Димитрис Вергинис. Три минути преди сирената "студентите" водеха с 14 точки - 77:63 и до края не допуснаха съперника да се доближи в резултата.

За Лукойл Академик петима играчи завършиха с двуцифрен точков актив, но най-резултатни бяха Девин Уайт с 18 точки, Аландо Тъкър със 17 точки и Димитрис Вергинис с 12 точки.

За домакините се отличиха Филип Адамович, Джералд Лий и Мохамед Алхаджи с по 16 точки.

В следващия си мач от турнира българският шампион е домакин на Апоел Мигдал (Израел) на 20-и ноември от 18.00 часа в София.