Отново натупаха Рилецо в Еврочалъндж

снимка: rilskibasket.com

Отборът на Рилски спортист допусна втора поредна загуба в група "Н" на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже "Еврочалъндж". Отборът отстъпи в Самоков пред Цмоки Минкс (Беларус) със 73:78 точки и е на последно място в класирането.

Възпитаниците на Росен Барчовски започнаха отлично мача, поведоха със 7:0 и 19:9 точки, а след 10 минути игра имаха аванс от 24:13. Домакините изиграха изключително слаба втора четвърт, в която повече от седем минути не успяха да отбележат кош. Гостите вкараха 16 безответни точки, стигнаха до обрат - 25:24 в средата на частта, а малко по-късно поведоха с 8 точки - 33:25.

На почивката отборът на Рилски спортист губеше с 30:35. През третата четвърт гостите продължиха да доминират и да увеличават преднината си, а слабата игра на играчите от Самоков не се промени. Така тимът на Цмоки поведе с 18 точки - 59:41 след 30 минути.

Домакините се хвърлиха на щурм в последната част и успяха да намалят пасива си само на три точки. Драмата настъпи в последните 14.3 секунди, когато при резултат 73:76 гостите пропуснаха два наказателни удара, а в ответната атака Корин Хенри пропусна от чиста стрелба от тройката. След това Периш Пети вкара два наказателни удара за крайното 78:73 за Цмоки.

За Рилски спортист петима играчи завършиха с двуцифрен точков актив, но най-полезни бяха Златин Георгиев с 15 точки, Остин Калхун с 14 точки и Корин Хенри с 13 точки и 12 асистенции. За Цмоки Минск се отличиха Винсънт Хънтър с 24 точки и 11 борби и Демонте Харпър с 18 точки. Бившият играч на Рилски спортист Бранко Миркович завърши с 9 точки, 4 борби и 5 асистенции за гостите.

В следващия си мач от турнира Рилски спортист (Самоков) е домакин на Муреш (Румъния) на 19-и ноември от 20.30 часа.

"Съжалявам за тройката в края. Отворена, чиста стрелба на Корин Хенри, съвсем нормално е да я вкара и отиваме на продължение. Ние сме много млад отбор, но ще станат нещата. Най-голямата изненада дойде от Хънтър. Необходим е опит, но се борим. Хората го виждат", каза след мача старши треньорът на Рилски спортист Росен Барчовски.