Блестящ Черно море завърза битката с Лукойл

Черно море победи шампионите от Лукойл Академик с 85:69 и намали резултата в полуфиналната серия до 1:2 за шампионите.

За победителите Милян Пупович завърши мача с "дабъл-дабъл" - 15 точки и 16 борби. За домакините срещата започнаха Симеон Илиев, Джордже Тресач, Асен Великов, Милян Пупович и Педжа Стаменкович. За шампионите мача стартираха Божидар Аврамов, Юре Лалич, Кристофър Дън, Аландо Тъкър и Веселин Веселинов.

Черно море порт Варна започна отлично двубоя и поведе с 6:0 след две тройки на Асен Великов и Джордже Тресач. Домакините бяха по-мобилизирани в първата четвърт и успяха да поведат със 7 точки при 15:8. Минута преди края на първата част след два успешно изпълнени наказателни удари от Пламен Алексиев домакините поведоха с 9 точки при 21:12. Черно море порт Варна успа да спечели първата част с 22:17.

След три минути игра пред втората част гостите успяха да изравнят резултата при 28:28. До края на втората четвърт резултатът бе изравняван още три пъти и двата отбора се оттеглиха на почивката при 36:36.

Третата част започна много равностойно и оспорвано. След две изравнявания в резултата, последното при 41:41, домакините успяха да поведат с 45:41 след близо 4 минути игра. Около 4 минути и 20 секунди преди края на третата част домакините поведоха със 7 точки при 52:45 след да успешно изпълнени наказателни удара от капитана Асен Великов.

Две минути и половина преди края на третата четвърт с тройка на Дамян Кандич Черно море порт Варна поведе с 10 точки - 57:47. Преди последната решителна четвърт домакините водеха с 12 точки - 64:52.

Домакините започнаха отлично последната четвърт и за две минути игра с тройка на Дамян Кандич и кош и точно изпълнен наказателен удар на Педжа Стаменкович поведоха с 18 точки - 70:52. След 74:55 за домакините гостите успяха да реализират две тройки, още две безответни точки и два наказателни удара и намалиха изоставането си до 9 точки - 65:74.

Домакините отвърнаха с три тройки - две на Пламен Алексиев и една на Джордже Тресач, както и кош от игра и успяха да поведат с 85:67 малко преди края и заслужено спечелиха срещата с 85:69.

Четвъртата среща от серията е на 15 май /четвъртък/ от 18 часа в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта. Играе се до три победи, уточнява БТА.