Лукаку стегна багажа на Белгия за Мондиал 2018 (ВИДЕО)

снимка: twitter.com/Squawka Football

Белгия надви драматично Гърция с 2:1 като гост в световните квалификации и стана първият отбор от Зона Европа, който се класира за световното в Русия догодина. Възпитаниците на Роберто Мартинес са недостижими на първата позиция в група "Н". "Червените дяволи" имат цели 22 точки след 7 победи и само едно реми, като оставят зад гърба си втория Босна и Херцеговина с актив от 14 пункта. Гърците все още имат шанс за бараж въпреки поражението. Южните ни съседи са трети в класирането само с точка по-малко от Босна.

Иначе всички голове в двубоя паднаха след 70-ата минута. Точно тогава защитникът на Белгия Ян Вертонген намери път към гръцката врата и я прониза с плътен удар от около 30 метра. След 3 минути обаче елините намериха отговор. Зека бе изпуснат в наказателното поле от бранителите на "червените дяволи" и след прекрасно центриране от Йоргос Цавелас насочи топката неспасяемо в мрежата на Тибо Куртоа.

Радостта на гърците обаче трая прекалено малко. Още в ответната атака Ромелу Лукаку се възползва от брилянтно центриране отдясно на Тома Мюние и с глава прониза вратата на домакините. Това се оказа и победното попадение, което сложи точка на спора за първото място в групата, а Лукаку собственоръчно изведе страната си на Мондиал 2018.