Лудогорец свали на земята Пирин Гоце Делчев

Шампионът Лудогорец развали празника в Гоце Делчев с победа 2:0 над Пирин, с което прекъсна перфектната статистика на новака в елита.

Марселиньо бе героят за „орлите" от Разград с двата си гола след почивката - в 55-ата и 63-ата минута.

Това бе двубоят между два от трите отбора с пълен актив преди този кръг (другият е Левски), което означава, че вече шампионите и носители на Купата имат 9 точки и делят първото място единствено с Левски.

„Сините" спечелиха също с 2:0 гостуването си на Монтана след попадения на Базил де Карвальо и Дъстли Мюлдер.

През първото полувреме възпитаниците на Ивайло Петев подложиха своите домакини на масиран натиск, който малко изненадващо не доведе до гол още до почивката.

Най-сериозният пропуск бе на Иван Стоянов, който в 29-ата минута преодоля вратаря на Пирин, но след това ударът му бе блокиран от защитник на голлинията.

Преди това Гъргоров бе отправил опасен шут по посока на вратата, който прати топката в аут.

Контрите на Пирин бяха рядкост, но в тях също се състоеше елемент на опасност - Хазуров можеше да изведе домакините напред в 32-ата минута, когато излезе сам срещу Урош Голубович и елегантно прехвърли вратаря. Притичалият Александър Барт обаче изчисти топката от самата голлиния. Това бе втора ключова намеса за бранителя на „орлите", който по-рано бе попречил на Ходжа да се разпише.

В 55-ата минута обаче грешка в защитата на Пирин позволи на Марселиньо да открие резултата и да попари усилията на тима от Гоце Делчев да запази нулевото равенство. Иван Стоянов получи като подарък топката и центрира за непокрития Марселиньо, който нямаше проблеми да вкара - 0:1.

Най-добрата атака на Лудогорец също завърши с попадение - Гъргоров намери Мирослав Иванов в наказателното поле, Шуменският Деко пусна в коридор за Марселиньо, който от малък ъгъл вкара топката с помощта на гредата - 0:2.

Така до края шампионите спокойно съхраниха комфортния си аванс и не позволиха напрежение в собственото си наказателнот поле, макар в 85-ата минута домакините да претендираха за непряк свободен удар - върната топка от страна на Барт към Голубович бе уловена от вратаря, но сигнал не последва.