Трета поредна победа за Левски - Карвальо с втори гол за "сините"

Левски постигна трети пореден успех във Виктория футболно първенство, след като очаквано се наложи с 2:0 при гостуването си на Монтана.

Голмайстори за „сините" станаха Базил де Карвальо в 10-ата и Дъстли Мюлдер в 80-ата, с което 3-те точки отново преминаха в актива на софийския гранд.

Нападателят от Сенегал пък бележи за втори път със синята фланелка, след като негов точен изстрел даде успешния старт на новия сезон срещу Черноморец преди две седмици. Друг чужденец в редиците на Илиан Илиев - Кристовао Рамос - също бе много активен на стадион „Огоста" и асистира за двете попадения, като второто бе дело на Мюлдер с глава, с което бе подпечатана победата на гостите.

Карвальо сам водеше атаката на Левски в мача, а от по-задни позиции го подкрепяха Симеон Райков, Владимир Гаджев и Марсиньо, както и Рамос. Роман Прохазка също получи доверието на треньора Илиев и изигра пълни 90 минути на терена в Монтана, но не се отличи с кой знае какво.

Като цяло „сините" напълно диктуваха темпото в мача, но не създадоха особено много голови положения. Все пак, те изпълниха целта си да започнат срещата с ранен гол, който падна в 10-ата минута - Рамос получи топката в наказателното поле след хубав пробив на Симеон Райков по левия фланг.

Португалецът пробва прострелно центриране и топката се движеше успоредно на голлинията, като остана извън обсега на вратаря Яначков, а от 2 метра на почти празна врата Карвальо нямаше как да сбърка - 0:1.

До края на полувремето нямаше повече интересни ситуации, с изключение на един отменен гол на Райков за засада.

След почивката Левски веднага получи шанс да реализира втори гол - Райков намери Карвальо в предни позиции, сенегалецът хитро подаде към Рамос, който финтира вратаря, но не можа да намери празната мрежа и нацели гредата.

В 71-ата минута резервата Агиеманг Опоку направи голям пропуск и отново натрупа напрежението върху себе си - той получи топката след центриране на Карвальо, но от границата на малкия пенал я прати безнадеждно високо над вратата.

Все пак, в 79-ата минута след центриране от корнер на Рамос защитата на Монтана проспа включването на бранителя Мюлдер, който се извиси и с глава оформи крайното 0:2.