Черно море и Славия не си отбелязаха гол

В сравнително равностоен мач Черно море и Славия не успяха да си отбележат гол и завършиха при резултат 0:0. Преди срещата футболистите на двата отбора и зрителите с едноминутно мълчание почетоха паметта на легендите на Славия Стоян Коцев и на ЦСКА Крум Янев.

Домакините започнаха по-активно срещата и първи създадоха голово положение. Първата опасност пред вратата на Славия бе в 4-та минута когато Георги Илиев стреля към вратата от пряк свободен удар, но , но слабо и вратарят улови топката.

В 11-та минута Дончо Атанасов центрира отляво Мирослав Манолов пръв достигна до топката и стреля с глава, но в аут. В 19-та минута бе първото сериозно голово положение за гостите. Янко Сандански стреля много силно и опасно от над 35 метра, но младият вратар на Черно море Георги Китанов изби топката в корнер, информира БТА.

В 27-та минута бе най-спорното положение през първата част. Мирослав Манолов реализира гол за Черно море, който първоначално бе признат от главния съдия Ахмед Ахмед. След протести на играчите на гостите и консултация със страничния рефер попадението бе отменено заради нарушение в атака.

В 37-та минута отново отличната реакция на вратаря на домакините Георги Китанов предотврати сигурен гол за Славия от пряк свободен удар, изпълнен от Владислав Златинов. В 45-та минута Георги Илиев бе намерен непокрит в наказателното поле на гостите и стреля силно, но право в ръцете на вратаря.

В 47-та минута след центриране от фаул топката достигна до Детелин Димитров, който стреля с крак, но вратарят на гостите изби топката в гредата, сред което тя попадна у Мирослав Манолов, но съдията отсъди нарушение на нападателя на Черно море.

В 65-та минута Мирослав Манолов можеше да вкара гол за Черно море, но след удара му с глава топката премина на сантиметри над гредата. В 68-та минута Здравко Лазаров бе изведен сам срещу вратаря на домакините и стреля по земя, но Георги Китанов улови топката.

В 84-та минута Здравко Лазаров бе намерен непокрит в наказателното поле на домакините стреля по диагонал и топката премина на сантиметри от страничната греда в аут. В даденото от съдията четириминутно продължение Симеон Симеонов можеше да донесе трите точки на Черно море, но вратарят Георги Петков парира удара му от повече от 30 метра.

Минута по-късно късметът бе на страната на гостите след като Сашо Александров засече центриране с воле от 6-7 метра, но топката излезе в аут.