Лудогорец с много силна победа и обрат в последната контрола

Лудогорец направи пореден силен мач в контролите и победи с 3:2 руския Краснодар по време на подготовката си в Испания.

Това бе последна проверка за Лудогорец, които веднага се прибират в България след мача. Шампионите ще открият пролетния дял на първенството с отложения двубой срещу Нефтохимик. Срещата ще се играе в събота в Сливен.

Лудогорец записа пета поредна победа в контролите след успехите на Локо (Москва) (2:1), Спарта Прага (1:0), Корона (3:0), Гурник Забрже (1:0).

Разградският тим се представя най-добре от българските отбори в контролите си през зимата. След двубоя с Нефтохимик обаче Лудогорец излиза на 20 февруари срещу Лацио в турнира Лига Европа.

Двубоят срещу Краснодар бе много оспорван, но българите показаха голяма класа заради обрата, който сътвориха. Точно от такива мачове има нужда българския отбор преди битките с италианския клуб.

Руснаците поведоха с два гола за две минути, когато Ванерсон се разписа, а след това бившия играч на Левски Жоазиньо бе точен от дузпа за 2:0. Марселиньо и Златински върнаха два гола още преди почивката и изравниха, а Роман Безяк успя да се разпише за крайното 3:2.

Треньорът на Лудогорец заложи на Кишада, Марселиньо, Мисиджан и Луми в предни позиции, а опорни халфове бяха Златински и Бургзорг. В защита място сред титулярите намериха Кайсара, Моци, Мантула и Минев, а пред вратата бе Иван Чворович.

Руснаците се ориентираха по-добре и започнаха по-силно двубоя, и Чворович се намеси два пъти. След това обаче Вандерсон излезе сам срещу вратаря и откри резултата. Малко след това бившия играч на Левски Жоазиньо се разписа от дузпа.

След тези два гола Лудогорец заигра много по-стабилно и взе инициативата в мача. Мисиджан намери добре Марселиньо и последния се разписа за 1:2. В 38-та минута Христо Златински със страхотен пряк свободен удар изравни резултата.

Малко след това отново бившия играч на Локо (Пд) бе близо до гола, но вратаря на руснаците изби трудно в корнер.

През второто полувреме Стойчо Стоев направи няколко промени, но шампионите държаха мача в свои ръце. Мишо Александров стреля във вратаря, а след това Козмин Моци изби топката от голлинията. Няколко минути по-късно отново румънецът изби кълбото от голлинията точно преди да влезе във вратата.

Лудогорец отвърна подобаващо и с гол на Роман Безяк взе и победата в мача. Словенецът получи извеждащ пас от Мишел Платини. Бразилецът пък можеше да се разпише по-късно, но стреля слабо.

Състав на Лудогорец: Иван Чворович, Жуниор Кайсара (46- Гийерме Шоко), Козмин Моци (64- Александър Александров), Теро Мантула, Йордан Минев (46- Витиня), Йероен Луму (46- Михаил Александров), Мичел Бургзорг (46- Светослав Дяков), Христо Златински (73- Мичел Бургзорг), Върджил Мисиджан (46- Даниел Абало, 73- Димо Бакалов), Марселиньо (46- Себастиан Ернандес, 73- Мишел Платини), Жуниньо Кишада (46- Роман Безяк) (Атанас Василев)