ЦСКА се размина с победата в напрегнат сблъсък с Черноморец

ЦСКА не можа да запише победа и във втория кръг на Виктория Футболно първенство, въпреки че игра по-добре в дербито срещу Черноморец в сравнение с мача срещу Литекс преди седмица.

„Червените" стигнаха само до 1:1 пред 7 000 зрители на стадион „Лазур" в Бургас и могат да съжаляват, че не реализираха втори гол в заключителните минути на мача. Тогава Антон Карачанаков и Килиан Шеридан стреляха опасно, първият дори уцели гредата, но в крайна сметка 31-кратните шампиони не се поздравиха с победа.

ЦСКА поведе с 1:0, благодарение на автогола на Траян Дянков в 22-ата минута, но иначе офанзивните футболисти на Стойчо Младенов отново демонстрираха старата си слабост да създават чисти положения, но да не могат да се възползват от тях.

Черноморец не се отказа да търси равенството и стигна до него в 70-ата минута чрез тарана си Яник Боли, който наказа грешка в защитата на „армейците", която го бе оставила без опека в наказателното поле.

Така и двата тима нямат успех от началото на новия сезон във Виктория ФП, като в първия кръг записаха минимални загуби от преки конкуренти - „акулите" бяха надиграни от Левски в София с 1:0, а ЦСКА се строполи срещу Литекс в последната минута и също отстъпи с 0:1.

Антон Карачанаков бе в основата на първия гол в мача, след като подхвана контраатака с чудесен пробив през двама опоненти. Последва хубав пас вдясно за включилия се Нджонго Присо, чието центриране бе засечено във вратата от Траян Дянков. Защитникът искаше да се намеси и да избие, но вместо това прати топката в мрежата за 0:1 в 22-ата минута.

Оттам до края на полувремето домакините имаха инициативата, но не стигнаха до опасни удари към вратата на Томаш Черни.

След почивката активизацията в редиците на „акулите" дори се засили, но и „червените" усетиха, че няма да успеят да си тръгнат с победа единствено със защитна игра.

Боли имаше няколко мощни, но неточни удари към вратата на Черни, но в 70-ата минута нямаше какво да го спре, след като бе оставен непокрит в наказателното поле и с пронизващ удар изравни резултата, за радост на бургаската публика - 1:1.

Присо веднага можеше да върне аванса на „армейците" в 72-ата минута, но на празна врата от 3 метра не успя да се разпише при добавка след спасяване на вратаря Стоян Колев.

В 82-ата минута Карачанаков разтресе гредата с мерковия си далечен удар, а в 87-ата Шеридан също не успя да стане герой, след като от чиста позиция стреля над вратата на домакините.