Лудогорец катастрофира в Пловдив, изпуска Левски от поглед

Лудогорец записа второ поредно поражение и вече се отдалечи на четири точки от върха в класирането на А група. „Орлите“ се представиха крайно неубедително като гости на Локомотив в Пловдив и заслужено отстъпиха с 0:2, с което разочароваха феновете си.

В предишния си двубой миналата седмица Лудогорец бе изхвърлен от Локомотив (Горна Оряховица) от турнира за Купата на България след поражение с 0:1, а сега „орлите“ на Едуард Ераносян бяха сразени с 0:2 от пловдивските „железничари“.

Въпреки победата, домакините не останаха съвсем доволни от развоя на мача, защото особено през първото полувреме имаха сериозни претенции към съдийството на Ивайло Стоянов. Бъдещият собственик на клуба Христо Крушарски бе крайно недоволен от отсъжданията на рефера и още на почивката на висок тон поиска да бъде съставена жалба срещу съдията.

Зоран Балдовалиев опита нестандартен удар от дистанция в 64-ата минута, което доведе до щастлив за Локомотив рикошет и топката попадна в Димо Бакалов. Той реагира бързо и от чиста позиция изведе домакините напред за радост на зрителите по трибуните.

След като вратарят на пловдивчани Ел Харуби бе отчаял нападателите на гостите, се стигна до 87-ата минута, когато Емил Гъргоров направи добро двойно подаване с Ласиман и фиксира крайния резултат в полза на „смърфовете“, наказвайки бившия си отбор – 2:0.

Кризата в Лудогорец продължава, като тимът за пореден път стана жертва на собствената си немощ пред гола и липсата на умение да материализира положенията си. „Орлите“ с 24 точки са на трето място в класирането, като същият актив има и Литекс, а лидерът Левски вече е далеч напред с 28 пункта.

По-рано днес „сините“ спечелиха визитата си на Монтана с 2:0 и се утвърдиха на първото място, а с поредното неубедително представяне възпитаниците на Ераносян са изправени пред угрозата да запишат нулев сезон.

Локомотив (Пд) записа пета поредна домакинска победа в А група и с 18 точки е на седмо място – колкото има и Черно море и 3 повече от големия съперник Ботев (Пловдив).