Левски запази лидерската си позиция след успех над Монтана

Отборът на Левски спечели гостуването си на Монтана, като на стадион "Огоста" играчите на Стойчо Стоев вкараха два гола и не допуснаха такъв. С този успех те си осигуриха нови три точки и запазване на лидерската позиция в А група и след края на 14-я кръг. Точни за гостите бяха Роман Прохазка в продължението на първата част и Божидар Краев 20 минути преди края на срещата.

За Монтана това бе четвърта поредна загуба и четвърти пореден мач без допуснат гол, като за момента те остават 9-ти с 12 точки.

Левски от своя страна събра актив от 28 пункта и има аванас от 4 пред Литекс и Лудогорец, но "зелените" все още не са изиграли своя мач, като от 17:30 днес гостува на Локомотив в Пловдив.

През първите 15 минути от срещата играта на стадион "Огоста" бе доста оспорвана. Двата тима редуваха атаки към двете врати, като от показаната игра неможеше да се определи кой е първи в класирането и кой е в зоната на изпадащите.

Постепенно момчетата на Стойчо Стоев наложиха натиск и атаките от дясно заваляха. През зоната на Живко Миланов и Роман Прохазка преминаха повечето нападения на "сините", но без реална опасност за капитана на Монтана Христо Иванов.

26 минути след началото на мача Божидар Краев бе изведен в половината на домакините и без проблем надбяга защитник в синьо, но след това Йордан Тодорв го затвори добре и ударът на младия левскар премина над вратата.

В добавеното време на първите 45 минути Прохазка центрира в наказателното поле, където Георги Пашов връхлетя върху Божидар Краев и Цветан Кръстев отсъди дузпа. Именно Прохазка застана зад топката и прати Иванов в обратния ъгъл за 1:0.

Втората част започна със смяна в редиците на Ферарио Спасов - опитният Здравко Лазаров замени Йордан Тодоров, който бе напълно изолиран през първото полувреме. До 55-та минута обаче промяна в играта на домакините не се видя, като подобно на първата част, те играеха като равен с равен с по-именития си съперник.

25 минути преди края на срещата Монтана организира първата си по-опасна атака, но домакините я пропиляха. Чистата голова възможност започна, когато Станислав Генчев бе изведен по левия фланг. Той напредна и влезе в наказателното поле, като можеше да стреля, но реши да комбинира със свой съотборник, но пасът му бе твърде неточен и защитата на Левски изчисти напред.

Веднага след това последва атака за 26-кратните шампиони, като Краев напредна от ляво и центрира към Прохазка, но ъгълът бе твърде малък и топката излезе в аут. В 68-та минута Стойчо Стоев направи първа смяна, като на терена се появи Радослав Цонев за сметка на Мигел Бедоя.

В 70-та минута защитата на Левски изпусна Атанас Илиев, който засече центриране на свой съотборник, но Боян Йоргачевич показа добър рефлекс и изби. Веднага след това "сините" подхванаха нова контраатака и отново от ляво. Там Умар Диаби напредна по фланга и центрира към наказателното поле по земя, но топката бе избира. За щастие на Краев обаче, тя попадна точно на крака му и младият атакуващ халф на тима я прати във вратата на Иванов с помощта на рикошет в тялото на играч на Монтана.

Лидерът в А група Левски ще гостува на Монтана. Играчите на Стойчо Стоев "стъпиха" на върха при победата над Литекс с 1:2 и от тогава запазват позициите си. В последния кръг те спечелиха трудно домакинството си над Черно море с минималното 1:0.

Монтана от своя страна започа силно сезона, но в последните 4 мача играчите на Ферарио Спасов са спечелили единствено домакинствотот си на Берое, което бе и последният им силен мач тази година. Последваха загуба от Ботев (Пловдив) като гост с 1:0, домакинско поражение от Литекс с 0:2 и ново тежко гостуване - на Лудогорец, този път поражение с 0:2.

През първия дял на първенството в България, Левски победи днешния си съперник с 2:0 на стадион "Георги Аспарухов".

Ферарио Спасов е заложил на Христо Иванов на вратата и пред него Георги Ангелов, Христофор Хубчев, Йордан Тодоров, Иван Михов, Асен Георгиев, Георги Пашов, Борислав Балджийски, Станислав Генчев, Иван Минчев, Атанас Илиев.

"Сините" ще излезнат в състав Боян Йоргачевич, Веселин Минев, Аймен Белаид, Максимилиан Карнер, Георги Костадинов, Живко Миланов, Роман Прохазка, Божидар Краев, Джереми де Нойер, Мигел Бедоя и Умар Диаби.