Лотус показва новата кола на 1 февруари

галерия:

снимка: lotusracing.my

Дебютът на болида на Лотус за новия сезон ще бъде на първия ден от тестовете на пистата във Валенсия, които започват на 1 февруари. Засега обаче отборът обаче не планира да има официално представяне, съобщи говорител на тима.

 

След посещение на базата на отбора миналата седмица, собственикът и шеф на Лотус Тони Фернандес заяви, че новият болид "изглежда страхотно" и е "много по-елегантен" от предшественика си. Той предупреди, че Лотус "няма да има традиционно представяне".

 

"Ще представим новата кола на тестовете във Валенсия", добави Фернандес.

 

В Лотус възлагат големи надежди на новия си болид. Той ще бъде с двигател Рено и скоростна кутия на Ред Бул, като целта пред отбора е да спечели първите си точки през новия сезон във Формула 1.