Лос Анджелис направи немислимия обрат срещу Сан Хосе

Анже Копитар се разписа късно във втората третина с победен гол, а отборът на Лос Анджелис направи немислимото, след като отстрани Сан Хосе в плейофите на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Кралете изоставаха с три загуби след първите три мача, но добутаха серията до мач номер 7 и разгромиха Акулите, за да се класират на полуфиналите в Западната конференция. Там те ще срещнат отбора на Анахайм.

Джонатан Куик затвърди забележителната си форма след зимните игри в Сочи, спасявайки 38 шайби на вратата на Лос Анджелис. За историческия обрат пък се разписаха Копитар, Дрю Дъфти, Тайлър Тофоли, Дъстин Браун и Танер Пиърсън. Всички те ще влязат в историята на Кралете, които станаха едва четвъртият отбор в НХЛ, спечелил серия 4/7 след изоставане с 0:3.

Останалите три тима са Торонто от 1942 година, Ню Йорк Айлъндърс от 1975-а и Филаделфия от 2010-а, уточнява БТА.

Мат Ъруин вкара единствената шайба за Акулите, а Анти Ниеми спаси 25 удара на своята врата. Нино Нийдерайтер вкара втория си гол в мача след 5:02 минути игра в продължението за отбора на Минесота, който победи с 5:4 Колорадо в мач номер 7 и се класира за полуфиналите на Западната конференция.

Това е първа плейофна победа за Минесота от 2003-а година насам, като следващият съперник на отбора е шампионът Чикаго, отстранил Сейнт Луис в шест мача. Отборът на Ню Йорк Рейнджърс затвори серията срещу Филаделфия също в мач номер 7, след като спечели с 2:1 в легендарната зала "Медисън Скуеър Гардън".

Даниел Карчило и Беноа Пуло се разписаха във втората третина и класираха Рейнджърс за полуфиналите, където ги чака Питсбърг.