Локомотив (София) излъга Славия в столичното дерби

Локомотив (София) постигна втората си победа в шампионата, след като „железничарите” спечелиха столичното дерби срещу Славия с 1:0 пред не повече от 1000 души на стадион „Локомотив” в Надежда.

Единственото попадение в срещата беше дело на Иво Иванов, който със страховита тупалка в добавеното време на първата част успя да вкара във вратата на Петков и донесе победата на своите.

Славия разочарова с изявите си, след като досега нямаше нито една загуба, а в мача срещу ЦСКА впечатли при 2:2. Така Славия остава с 5 точки на 5-о място, докато към момента Локомотив (София) е с 6 точки и на 3-о място.

Двубоят започна с много нерви и двата отбора залагаха основно на центрирания, които не носеха дивиденти. Чак в 25’ се стигна до по-сериозно положение, когато Платини успя да открадне топката от защитата и стреля, но уцели страничния стълб.

„Белите” бяха по-активни в следващите минути, но Силва и Фонсека не успяха да реализират положенията, които се откриха пред тях, а в края на полувремето „железничарите” се възползваха от пропуските на Славия и поведоха.

При центриране от статично положение защитата на гостите успя да избие, но тя попадна в краката на Иво Иванов, който с феноменален удар направи 1:0 за домакините – почивка.

В началото на второто полувреме Локомотив (София) можеше да удвои резултата, след като Бранеков засече центриране от корнер, но ударът му с глава мина на сантиметри в аут.

Постепенно гостите се опитаха да стигнат до гол, а в 63’ Платини имаше страхотна възможност, но Митрев успя да отрази. Сами минута по-късно Ламжед Шехуди остана сам срещу Петков след грешка на защитата, но нападателят се засуети и не успя да реализира.

19 минути преди края на двубоя Славия изпусна най-чистата си ситуация, след като Митрев не успя да спаси добре удар на Платини. Последва добавка на Фераресо, но бившият страж на Левски този път бе на мястото си.