Ботев и Литекс не се победиха в голов трилър от А група

В страхотен сблъсък се превърна двубоя между Ботев (Пловдив) и Литекс, след като двата отбора играха на предела на своите възможности и стигнаха до драматично 3:3 в мач от 4-ия кръг на А група.

През първата част двата отбора си отбелязаха цели 5 гола, като Ботев поведе с 2:0 до 26’ с голове на Цветков и новото попълнение Балтанов, но Джордан (29), Попов (43) и Асприля в добавеното време направиха пълен обрат в полза на ловчанлии.

През второто полувреме обаче на терена се поляви Хамза, който асистира за гола на Гамаков в 63’. Самият Хамза изпусна страхотно положение, а в 85’ Иршак получи червен картон. Това обаче не помогна на „оранжевите” да стигнат до гол – 3:3.

С това „канарчетата” поведоха в А група, след като продължават без загуба и имат актив от 8 точки след две победи идве равенства. Литекс остава на 9-о място с актив от 4 пункта.

Първото полувреме на срещата беше изключително динамично, като Ботев (Пловдив) започна ударно и още във 2’ поведе в резултата. Тогава Бумал сбърка фатално, след като изведе Цветков на празна врата, а бившият ас на Левски вкара безгрижно за 1:0.

Това доведе до натиск от страна на „канарчетата”, като Васев и Огнянов се отчетоха с по един пропуск. В 25’ отново Огнянов имаше страхотен шанс, но Винисиус се отчете с прекрасно спасяване. Дори той обаче нямаше какво да направи минута по-късно.

Новото попълнение Лъчезар Балтанов се възползва от нови неориентирани действия на защитата на Литекс и със страховито воле от границата на наказателното поле удвои резултата, и то в дебюта си за „канарчетата”. Пловдивчани обаче изпуснаха контрола на срещата и до края на полувремето вече губеха.

В 29’ Страхил Попов напредна по десния фланг и центрира по перфектен начин към Вилмар Джордан, като нападателят с глава технично успя да отбележи – 2:1. В края на полувремето Литекс направи своя удар.

В 43’ отново Попов беше в центъра на събитията, когато защитата на „канарчетата” сбърка и позволи на Попов да овладее, да си нагласи топката и с хубав удар да изравни. В добавеното време пък Ваюши получи пространство и центрира към Асприля на далечната греда – силен удар от 2 метра и пълен обрат само за едно полувреме.

Велислав Вуцов реагира мигновено и пусна Хамза в началото на второто полувреме. Това раздвижи нападението на домакините и след няколко пропуска в крайна сметка „канарчетата” успяха да изравнят.

В основата, по подобие на предишния кръг, беше Хамза, който се пребори за топката със защитник и с прекрасно центриране намери Гамаков, който успя да закове топката във вратата – 3:3.

В последните 10 минути мачът се изостри значително, а два шанса за гол имаше Ботев. В 79’ Хамза с прекрасен пробив преодоля Винисиус  и стреля, но Миланов успя да избие почти от голлинията. Удар на Огнянов пък мина на сантиметри встрани от вратата.

В 85’ Иршак спря опасна атака на гостите, с което си заслужи втори жълт и червен картон. Литекс обаче не успя да се възползва от това и дербито на днешния ден завърши без победител – 3:3.