Локомотив (Пловдив) представи новите с 4:2 над Любимец

снимка: lokomotivpd.com

Локомотив (Пловдив) се наложи с 4:2 над втородивизионния Любимец в мач, преди който бяха представени и футболистите, които ще защитават цветовете на "смърфовете" през новия сезон в А група. Два гола за пловдивчани вкара ветеранът Здравко Лазаров, по един добавиха Валери Георгиев и Базил де Карвальо, но тимът не убеди, че е готов за новото първенство.

Още в 4-ата минута гостите от крайграничното градче откриха резултата чрез ветерана Емил Петков, който вкара по диагонала във вратата на Дино Шеремет. В 10-ата минута Здравко Лазаров изравни, след като посрещна отбита от вратаря Стефан Стойчев-Вутата топка и я прати от воле в мрежата.

Странно след 13 минути Валери Георгиев изведе домакините напред, след като цялата защита на Любимец остана пасивна. Илиян Йорданов изравни за гостите веднага след началото на втората част, а в 66-ата минута Базил де Карвальо вкара за 3:2. Той взе чудесен пас от Даксон да Силва, излезе сам срещу вратаря и вкара. Отново Даксон асистира за второто попадение на Лазаров в мача, което дойде в 69-ата минута.

Стартов състав на Локомотив (Пловдив): Дино Шеремет, Йордан Тодоров, Компанючи, Ангел Йошев, Михаил Венков, Валери Георгиев, Еспиноса, Христо Златински, Сержиньо, Дарио Захора, Здравко Лазаров (второ полувреме: Флориан Лучини, Пламен Крачунов, Мартин Кавдански, Жереми Родригес, Атанас Рибарски, Любомир Витанов, Габор Ерош, Драги Коцев, Базил де Карвальо, Даксон да Силва, Аян Садъков-младши).