
Локомотив София - Левски е дербито на втория кръг от турнира за Купата на България, отреди тегленият днес жребий. Мачът е идната сряда, 12 ноември на стадиона в столичния квартал "Надежда".
Това ще бъде втори сблъсък между тези два състава през този сезон. На 21 септември те изиграха среща за първенство, която бе спечелена от домакинстващите "железничари" с 1:0.
"Сините" пък отново нямаха късмет при жребия и за пореден път ще гостуват в турнира. За последно Левски игра като домакин за Купата на България преди 3 години и половина - на 4 май 2005 г. срещу Локомотив Пловдив (2:1), когато турнирът все още се провеждаше при разменено гостуване.
Шампионът ЦСКА ще срещне именно Локомотив Пловдив на стадион "Българска армия". Това ще е чудесна възможност за "армейците" да си отмъстят на "смърфовете" за миналогодишното отпадане на същата фаза, когато Локо ги би с 1:0 на "Лаута".
Друг любопитен сблъсък в този етап на турнира е Литекс - Ботев. Той ще бъде повторение на миналогодишния полуфинал за Купата, когато ловчанлии се наложиха с 4:2 в един изключително драматичен двубой.
Победителят във всички двубои ще бъде определен само в една среща, като при равенство ще се играят 2 продължения от по 15 минути и след това ще се изпълняват наказателни удари, ако отново няма победител.
Ето и всички двойки:
Любимец - Вихрен
Локомотив (София) - Левски
Балкан (Ботевград) - Локомотив (Мездра)
Миньор (Перник) - Черно море
Спартак (Варна) - Пирин Благоевград (от А група)
Видима Раковски - Чавдар (Етрополе)
Литекс - Ботев (Пловдив)
ЦСКА - Локомотив (Пловдив)
Чавдар (Бяла Слатина) - Спартак (Пловдив)
Пирин (Гоце Делчев) - Беласица
Марица - Спортист (Своге)
Несебър - Черноморец (Балчик)
Миньор (Раднево) - Сливен
Ботев (Криводол) - Славия
Родопа (Смолян) - Черноморец (Бургас)
Монтана - Пирин Благоевград (от Б група)
Всички мачове са на 12 ноември от 14.00 часа.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ