Миньор удари Етър в сблъсъка на клетниците

Миньор (Перник) победи Етър (Велико Търново) с 3:0 като гост в среща от 24-ия кръг на българската футболна "А" група, но "чуковете" не успяха да стопят аванса на Локомотив (София) и Черно море (Варна) в борбата за оцеляване в елита.

Миньор е 14-и с актив от 20 точки, а Локомотив и Черно море са съответно с 23 и 24 пункта след своите победи в неделя.

Миньор беше далеч по-добрият отбор Сливен, а този резултат беше най-лекият изход на мача за Етър.

Перничаните създадоха редица положения още в първите минути, но стигнаха до попадение едва в 35-та минута, когато Дормушали Саидходжа извърши нарушение в наказателното поле на Етър, а Томислав Павлов беше точен от бялата точка.

Именно той вкара и второто попадение в мача, след като се възползва от пробив и асистенция на Якосонго Джиби Нджой 16 минути преди мача.

В 82-та минута пък Салас Окечукво оформи крайното 3:0. След победите на Локомотив (София) с 3:2 над Монтана и на Черно море (Варна) с 5:1 над Пирин (Гоце Делчев), Миньор остана в зоната на изпадащите.

Все пак, перничаните намалиха аванса на Ботев (Враца) на една точка, посочва БТА.