Локо (Сф) също се промъкна напред, Марек отпадна

Локомотив София се класира успешно за 1/8-финалите на турнира за Купата на България, след като днес "железничарите" спечелиха с 1:0 гостуването си на Пирин в Разлог.

Единственият гол падна в средата на второто полувреме, когато Александър Манолов се възползва от отлична асистенция на Румен Трифонов и вкара в мрежата на пиринци.

До края на мача Локомотив можеше и да затвърди успеха, но първо голмайсторът Манолов, а след това и Даниел Генов направиха сериозни пропуски.

Междувременно друг елитен тим - Марек, напусна турнира още в 1/16-финалната фаза.

Дупничани се сгромолясаха при гостуването си на Ботев Гълъбово, отстъпвайки с резултат 0:1.

Единственото попадение в двубоя реализира Иван Винков, който зарадва трибуните две минути преди края. През втората част Марек опита да натисне и да стигне поне до продължения, но защитата на Ботев издържа на натиска.