Монтана хвърли бомбата, елиминирайки ЦСКА за Купата на България

Лидерът в Б група Монтана показа, че е костелив орех и не се даде на водача в А група ЦСКА в дербито от днешните 1/16-финали в турнира за Купата на България.

Монтанчани поднесоха голямата изненада, след като изхвърлиха от надпреварата един от големите фаворити за трофея след успех с 2:1.

Редовното време не стигна на двата отбора да се победят и завърши при резултат 1:1. Така изходът на двубоя бе решен в продълженията, в които Монтана преследваше победата с по-голямо желание и успя да стигне до втори гол, с който реши мача в своя полза.

След нулево първо полувреме, в което футболистите на Монтана бяха по-активния отбор, удариха реда и изпуснаха няколко положения, Тони Силва откри резултата на стадион “Огоста” в 73’.

Радостта на “червените” обаче не трая дълго, защото само седем минути по-късно (80’) Мирослав Антонов възстанови равенството. Голът на победата за Монтана падна в последната минута на първото продължение (105’), а в герой за домакините се превърна Сергей Георгиев.

Така Монтана се класира за осминафиналите за Купата на България и сега чака своя съперник, който ще бъде определен с жребий.

Първо полувреме:

Първият удар в мача бе отправен от Антон Карачанаков, който пробва късмета си от дистанция в 3', но шутът му мина високо над вратата на домакините.

Монтана отвърна с опасна атака, завършена от Сергей Георгиев, но и неговият изстрел нямаше необходимата точност.

В 21' Карачанаков отново се озова на чудесна позиция, но избра да заложи на силата и топката профуча на сантиметри от левия страничен стълб на Ивайло Василев.

Отговорът на домакините не закъсня и само липсата на шанс им попречи да открият резултата две минути по-късно (23'), когато Сергей Георгиев нацели греда, а след това Мирослав Антонов от един метър уцели краката на Денис Причиненко, който спаси сигурен гол. След това топката отново бе изстреляна към вратата на ЦСКА и този път премина голлинията, но попадението бе отменено, защото Антонов докосна влизащото в мрежата кожено кълбо, а бе в положение на засада.

4115216

Десетина минути по-късно монтанчани създадоха нова голова възможност пред вратата на ЦСКА, след като Ерик Почански бе изведен очи в очи с Якуб Дивиш, но би право в тялото му.

Домакините продължиха да търсят гола и в 44' Мирослав Антонов нахлу в наказателното поле на ЦСКА, опита се да финтира Тончи Кукоч, но при рязкото спиране - загуби равновесие и до удар не се стигна.

Малко след това дойде и последният съдийски сигнал за първото полувреме и двата отбора се оттеглиха на почивка, като футболистите на Монтана са тези, които трябва да съжаляват повече за нулевото реми на светлинното табло, след като бяха по-активният отбор.

Второ полувреме:

Наставникът на ЦСКА Стойчо Младенов веднага взе мерки и извърши две смени. Аурелиен Жоаким влезе на мястото на Жуан Фелипе, а Тони Силва замени Антон Карачанаков.

Първият удар в една от двете врати след почивката отново е на сметката на ЦСКА. Тони Силва стреля силно отдалеч в 50', но топката бе насочена точно в ръцете на вратаря.

В 56' Тони Силва центрира в наказателното поле на Монтана, където най-съобразителен бе Серджиу Буп, който засече топката на воле, но стражът Ивайло Василев бе на мястото си и спаси.

"Червените" продължиха да нападат и пет минути по-късно Еденилсон Бергонси стреля силно, но пак в ръцете на вратаря на домакините. Малко след това Стойчо Младенов извърши и последната си смяна в мача - на терена се появи Луис Соарес, който смени Серджиу Буш.

4115221

Така се стигна до 73', когато усилията на ЦСКА най-накрая дадоха резултат и "армейците" откриха чрез Тони Силва. Неманя Милисавлевич центрира в наказателното поле, там Жоаким се хвърли на шпагат, но се размина с топката, но точно зад него бе Силва, който с летящ плонж с глава най-накрая преодоля вратаря на Монтана Ивайло Василев.

Футболистите на Монтана обаче нямаха никакво намерение да се предават и малко по-късно (80') стигнаха до изравнително попадение, дело на Мирослав Антонов. Нападателят бе изведен сам срещу Дивиш и с техничен удар успя да го прехвърли за 1:1.

Малко след това ЦСКА пропусна едно от най-чистите си положения в мача. При едно разбъркване пред вратата на домакините, стражът Ивайло Василев отрази удар на нападател в червено, след което топката попадна в Тони Силва, но ударът му не намери очертанията на вратата.

До края на редовните 90 минути двата тима заложиха на сигурността и така изходът на двубоя ще трябва да се реши след изиграването на 2 продължения по 15 минути и евентуално дузпи.

Първо продължение:

ЦСКА започна много силно и в 93' десният страничен стълб на вратата на Монтана се разтресе след силен изстрел на Милисавлевич, с което гредите в мача станаха 1:1.

4115229

Две минути по-късно Жоаким стреля силно по земя, но Ивайло Василев плонжира и за пореден път спаси отбора си.

Монтана нанесе своя удар в последната 105-та минута на първото продължение, когато при една контраатака Мирослав Антонов комбинира добре с Ерик Почански, а той центрира в наказателното поле, където Сергей Георгиев бе изпуснат от Тончи Кукоч и засече топката във вратата на Дивиш за 2:1.

Второ продължение:

В 115' домакините можеха да решат всичко в този мач с трети гол. Те организираха чудесна контраатака, при която Миро Антонов се озова на стрелкова позиция, но ударът му мина на сантиметри от вратата на ЦСКА.

До края на двубоя до ново попадение в някоя от двете врати не се стигна и така Монтана съвсем заслужено се класира за осминафиналите.

Съставите:

Монтана:

В състава на Монтана се отличават опитните Здравко Лазаров и Мирослав Антонов. Ферарио Спасов е оставил ветерана Лазаров на пейката, докато Антонов ще води атаката на домакините. На вратата е Ивайло Василев, а пред него в защита ще действат Раиф Мурафов, Иван Михов, Асен Георгиев и Георги Пейчев.

В центъра на терена с халфовете на ЦСКА ще се бори карето Ангел Рахов, Янко Ангелов, Сергей Георгиев и Иван Минчев, а на Миро Антонов в нападение ще помага Ерик Почански.

ЦСКА:

Стойчо Младенов е направил някои промени спрямо състава, с който излезе в последния шампионатен мач, давайки почивка на някои футболисти. Той залага на Якуб Дивиш под рамката на вратата, а пред него са капитанът Апостол Попов, Тончи Кукоч, Кристиан Супусепа и Денис Причиненко.

В центъра ще видим Еденилсон Бергонси и Маркиньос и Фелипе, а по крилата ще нападат Антон Карачанаков и Неманя Милисавлевич, помагайки на голмайстора Серджиу Буш.

Преди мача:

Главен съдия на двубоя е Александър Костадинов, като негови помощници на линиите са Николай Марков и Мирослав Максимов.

Мачът Монтана - ЦСКА се очаква с огромен интерес, а зарядът е още по-голям за феновете в град Монтана, които са напълнили стадиона за двубоя с 31-кратните шампиони на България.

Отборът от Североизтока се представя страхотно от началото на сезона в Б група. Възпитаниците на Ферарио Спасов имат четири поредни победи и със сигурност ще търсят положителен резултат срещу ЦСКА пред родна публика. "Червените" също нямат загуба в последните си 4 мача (3 победи и 1 реми).