Берое се измъкна в Бургас и достигна 1/8-финалите

Носителят на трофея за 2013 година Берое се класира на 1/8-финал за Купата на България, след като днес "зелените" спечелиха с 1:0 гостуването си на ПФК Бургас.

Донякъде изненадващо заралии успяха да реализират само едно попадение във вратата на далеч по-скромния си съперник, като това стори бившият младежки национал Станислав Костов след час и седем минути игра.

Тогава миналият през ЦСКА футболист овладя подаване на Димо Бакалов и от близка дистанция прониза вратаря на домакините Янко Георгиев за крайното 0:1.

Десет минути преди края бургазлии опитаха да възстановят равенството, но удар с глава на Петър Колев излезе в аут.

Две минути преди края на редовното време отново Петър Колев бе изведен в наказателното поле и шутира, но благодарение на намесата на Михаел Ковачевич топката излезе в корнер. След изпълнението му Танко Дяков сгреши при високата топка, но след разбъркване Ковачевич изчисти

През първата част Берое можеше да поведе далеч по-рано в резултата, но удар на голмайстора Станислав Костов срещна една от гредите зад Георгиев.