Локо (Сф) и Славия громят по пътя към 1/8 финалите

Локомотив (София) и Славия спечелиха убедително реваншите си от 1/16 финалите в турнира за Купата на България и без проблеми продължават в следващата фаза на турнира.

„Железничарите" поразиха с 3:0 втородивизионния Калиакра, докато Славия отнесе с 4:1 в Разлог местния Пирин.

Локо (Сф) продължава към осминафиналите с общ резултат 5:1, докато Славия вкара общо 8 и получи само едно попадение от Пирин.

В 28-ата минута Искрен Писаров даде аванс на „железничарите" след продължителна атака, която бе завършена с изстрел на Крум Бибишков, който вратарят Марков успя да парира. Кълбото обаче попадна в обсега на Писаров, за когото не бе трудно да реализира на празна врата - 1:0.

В 36-ата минута пресата на домакините отново им донесе позитиви, след като Даниел Пеев отне топката и изведе Бибишков, който с перфектен удар не остави шансове на стража на Калиакра за 2:0.

Крайното 3:0 бе оформено през второто полувреме отново след комбинация Пеев - Бибишков. След пробив на халфа топката стигна на точката за дузпата, където Бибишков с мощен изстрел се разписа за втори път в мача.

Павле Попара отбеляза първия си гол през сезона за Славия още в 10-ата минута на гостуването в Разлог и изведе „белите" напред в резултата. Бахарбуер покачи на 0:2 в 38-ата минута, преди Делянин да върне едно попадение за домакините в самия край на първото полувреме.

Галин Иванов с третия си гол през новата кампания покачи на 1:3 в 71-ата минута, а крайното 1:4 фиксира Атанас Курдов в добавеното време на срещата.

Така Курдов вече има цели 8 гола с екипа на „белите" от началото на сезона и затвърди статута си на втория по резултатност българин по родните терени, изоставайки само от Мартин Камбуров, който е с 9 попадения в А група.