Триото треньори на Левски стартира с голово шоу

Новият треньорски екип на Левски - Антони Здравков, Елин Топузаков и Мариян Христов дебютираха със звучна победа начело на "сините".

Днес Левски се класира безпроблемно за 1/8-финалите на турнира за Купата на България, след като столичани разгромиха Пирин (ГД) и във втората среща помежду им. След като "сините" спечелиха с 4:0 първия двубой в София, днес вицешампионите бяха още по-убедителни и се наложиха с 5:0.

Гари Родригес и Цветан Генков вкараха по два гола за Левски, като едно попадение добави и Орлин Старокин.

Така Антони Здравков и компания започнаха с успех след скорошните събития в клуба. Както е известно, Славиша Йоканович бе уволнен от клуба, а наследникът му Ивайло Петев не се задържа и 24 часа по добре известни причини.

Антони Здравков гласува доверие на младия Борислав Цонев сред титулярите, като в стартовите единадесет бе и върнатият в първия тим холандец Дъстли Мюлдер. Йордан Милиев и Алехандро Перес действаха като двойка централни защитници, докато Пламен Илиев се върна сред титулярите за сметка на новото попълнение Горан Блажевич.

Капитанът Станислав Ангелов стартира в халфовата линия, а Антонио Вутов и Мирослав Иванов помагаха активно на двамата нападатели Цветан Генков и Гари Родригес.

Още в 4' домакините опитаха далечен изстрел чрез Драги Коцев, но далеч от очертанията на вратата. Малко след това и Стоянов обстрелва Пламен Илиев от малък ъгъл, но също неточно. В 12' се стигна и до първи изстрел в очертанията на вратата на Левски, но Илиев улови удара на Ибраим.

В 13' се стигна до интересна ситуация в пеналтерията на домакините, а Левски претендираше за дузпа. Мирослав Иванов падна на земята, но сигнал за наказатален удар не последва. Минута по-късно обаче "сините" откриха. Гари Родригес центрира от статично положение, а Орлин Старокин засече кълбото в мрежата на "зелените" - 0:1.

В 22' Левски разигра добра атака, а Мирослав Иванов комбинира с Антонио Вутов. Младият футболист обаче бе надигран от вратаря Абдиков, който не му позволи да реализира.

Малко преди почивката чудесен шанс за втори гол пропиля Цветан Генков. Таранът на "сините" опита да прехвърли Абдиков, но стражът не позволи. Минути по-късно отново Генков стреля, но този път "деветката" изобщо не уцели очертанията на вратата. В следващите две минути пред централния нападател се отвориха още две възможности, но и този път голаджията не успя да реализира.

В началото на втората част Левски успя и да удвои преднината си в резултата. Гари Родригес получи извеждащо подаване от Антонио Вутов и технично чукна топката покрай Абдиков за 0:2. Минута преди това пък малшанс споходи младия Борислав Цонев, чийто изстрел срещна една от гредите зад Абдиков.

Малко след това Цветан Генков направи резултата класически. Централният нападател получи асистенция от Гари Родригес и финтира вратаря, преди да насочи кълбото към мрежата за 0:3.

Двадесет минути преди края във вратата на Пирин падна и четвърти гол. Отново Гари Родригес бе изведен очи в очи с Абдиков, като и този път "лалето" успя да прати топката покрай вратаря на домакините за 0;4.

Почти веднага след това се стигна и до пети гол във вратата на Абдиков. Втори гол в двубоя реализира и Цветан Генков, който продължи да се реваншира за пропуските си от първата част. Този път "деветката" засече с глава центриране на Старокин и намери мрежата.